Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Jesienne popołudnia w gminnych świetlicach

2016-11-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-17 12:38:02)

Autor zdjęcia: OPS GL

Anielska impreza!
W Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy odbyła się po raz pierwszy „Anielska impreza”. Tego dnia uczestnicy placówki poprzebierali się w zaprojektowane przez siebie anielskie stroje oraz przynieśli napoje i przekąski. Zabawę rozpoczął anielski mecz w mini hokeja, następnie turniej w piłkarzyki. Po wspólnym posiłku uczestnicy udali się na poszukiwanie ukrytych cukierków. Bardzo podobało im się również malowanie aniołów na balonach. Później odbyła się zabawa „anielska mafia” przy świecach oraz zabawna konkurencja w poszukiwanie ukrytego chrupka i łapanie piórka. Kulminacyjnym momentem był wybór Anioła Dobroci, Koleżeństwa, Cierpliwości i Urody. Wręczono szarfy, korony oraz czekolady. Na zakończenie udaliśmy się na wyprawę po okolicznych domach by życzyć mieszkańcom błogosławieństwa bożego.

Październik w Sampławie
Październikowe dni w świetlicy w Sampławie mijają na grach, zabawach i kreatywnych zajęciach, a szare, deszczowe jesienne dni wcale nie przeszkadzają w dobrej zabawie. Do ulubionych gier uczestników należą gry słowne z bombą w roli głównej, która wprowadza odrobinę niepewności oraz dreszczyku emocji, bo nigdy nie wiadomo kiedy bomba wybuchnie. Zajęcia kulinarne także często umilają jesienne chłodne dni, a dzieci i młodzież wprost je uwielbiają. Ostatnio wspólnie piekły rogaliki drożdżowe z marmoladą różaną, które wyszły tak smaczne, że w mig zginęły ze stołów. Uczestnicy mieli także możliwość wcielić się w projektantów mody tworząc stroje i ich modele na manekinach, była to wspaniała zabawa zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.

Jesienną porą w Targowisku
Mimo jesiennej, deszczowej pogody dzieci ze świetlicy w Targowisku ciekawie spędzają czas: malują farbami oglądają filmy oraz grają w piłkę, ale nie tylko. Na początku października odbył się „Turniej w piłkarzyki”. Zajęcia sportowe na stałe wpisały się w harmonogram świetlicowych zajęć. Dzieciaki grają w tenisa stołowego, unihokeja czy piłkę halową. Deszczowa i wietrzna jesienna pogoda przeszkodziła w obchodach Dnia Pieczonego Ziemniaka. Uczestnicy najpierw wzięli udział w kilku zabawach, których atrybutem był ziemniak, a potem wykonywali „Ziemniaczane potworki”. Ponadto w świetlicy odbywały się również zajęcia kulinarne, podczas których dzieci wspólnie wykonywały naleśniki, frytki oraz spaghetti.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages