Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

W piątek, 11. listopada premiera musicalu "Terra Lubavia"

2016-11-09 09:54:25 (ost. akt: 2016-11-09 09:56:03)

Opowieść o chrzcie Ziemi Lubawskiej, czyli musical "Terra Lubavia 2016" to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami 800-lecia chrystianizacji naszej ziemi. Premierę spektaklu będzie można obejrzeć już w piątek, 11. listopada.

Musical będzie też głównym wydarzeniem tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej, które odbędą się od 11. do 13. listopada. Pomysłodawcą i scenarzystą musicalu jest nasz lokalny artysta, Roman Graszkiewicz, który serdecznie zaprasza do obejrzenia widowiska i wspólnego upamiętnienia historyczno-religijnych wydarzeń.

Przygotowania do musicalu trwają od wielu miesięcy. W realizację przedsięwzięcia zaangażowało się ponad 60 osób. Scenariusz, kostiumy i muzykę przygotował Roman Graszkiewicz, reżyserią zajął się Andrzej Lewicki, znany też wszystkim jako reżyser Misterium Męki Pańskiej w Lubawie, światło opracowuje Dariusz Licznerski, a dźwięk Szymon Truszczyński. w spektaklu zagra liczne grono aktorów, wśród których są m.in. zespół Dziękczynienie, grupa teatralna Ło/Men, muzycy z miasta i gminy, Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa, chór Appasjonata i wiele innych osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W musicalu zobaczymy wiele historycznych postaci, głównie duchownych, m.in. Papieża Innocentego III, św. Franciszka, biskupa Chrystiana, Suwabuno i Warpodę. Poza tym widoczne będą też postacie franciszkanów, rycerzy, świty papieskiej, jeńca, rzeźb, ptaków. Kompozycję urozmaicą tańczące dzieci.

Historia usytuowana jest w roku 1216, kiedy z Ziemi Lubawskiej do Rzymu wyruszają cysters Chrystian, Surwabuno i Warpoda, by otrzymać chrzest od samego papieża. Ten sam zamiar ma Franciszek z Asyżu. Bohaterów w czasie drogi spotykają przygody, a w scenie finałowej widzowie będą świadkami historycznego wydarzenia, jakim był chrzest wędrowców. Aktorsko-muzyczny występ przeplatany będzie poezją lubawskich poetów - Teofila Ruczyńskiego, ks. Janusza Pasierba i ks. Artura Szymczyka.

Ten musical trzeba po prostu obejrzeć. Okazja ku temu będzie w piątek, 11. listopada o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie oraz we wtorek, 15. listopada (18.00, MOK).Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages