Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Inwazja” planszówek w SP w Tuszewie

2016-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-04 11:16:19)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

Od września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tuszewie realizowany jest projekt „Matematyka królową sukcesu !”, w ramach konkursu grantowego mPotega, finansowanego przez Fundację mBanku. Celem projektu jest popularyzowanie nowoczesnych gier planszowych i logicznych oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu.

W ramach projektu odbył się już piknik matematyczno – sportowy, a obecnie w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem gier planszowych, podczas których uczniowie wspólnie z kolegami, rodzicami i nauczycielami grają w gry.

Podczas tych zajęć uczniowie mają możliwość kształtowania wielu kompetencji z zakresu matematyki, myślenia logicznego i abstrakcyjnego, pobudzania wyobraźni, spostrzegawczości, umiejętności planowania i strategicznego myślenia oraz stosowania się do zasad. Poza tym zajęcia te zapewniają uczniom dobrą zabawę, wzmacniają poczucie wartości, uczą cierpliwości i umiejętności rywalizacji na kulturalnym poziomie, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów, pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role, budują pozytywne relacje z kolegami.

Dodatkową atrakcją projektu jest możliwość grania w gry podczas długiej przerwy śródlekcyjnej. W każdy wtorek tygodnia na szkolnym korytarzu można zobaczyć duże grono uczniów grających w gry. Widok jest tym bardziej zadowalający, iż uczestników każdorazowo przybywa, a grupy grające są mieszane. Wspólnie grają chłopcy i dziewczynki, starsi i młodsi. Gry „rozchodzą się jak ciepłe bułeczki”. Dużym powodzeniem cieszy się zapomniana już kostka Rubika, ale dzieci bardzo chętnie grają też w takie gry jak: 5 sekund, Boom Boom, Rummikub, Uno czy Zero.

Dzięki grom dzieciaki świetnie się bawią. Oczywiście powoduje to wiele hałasu, ale co tam, to tylko emocje i to bez komputera ! Pełną listę zakupionych gier można znaleźć na stronie internetowej szkoły (www.sptuszewo.szkolnastrona.pl). Może to dobry pomysł na prezent dla naszego dziecka...?


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages