Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kapsuła Czasu "zasnęła" na najbliższe sto lat

2016-10-26 16:29:05 (ost. akt: 2016-10-26 16:38:34)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Środa, 26. października zapisze się na kartach historii Lubawy. W tym dniu uroczyście zakopano Kapsułę Czasu, która, według założenia, ma być odkopana w 2116 roku, czyli w 900-lecie chrystianizacji Ziemi Lubawskiej.

Na pomysł zakopania Kapsuły Czasu wpadła Młodzieżowa Rada Miasta z Lubawy. Inicjatywie z chęcią "przyklasnął" lubawski magistrat i do wspólnej akcji zaproszono miejskie instytucje, szkoły, stowarzyszenia, kluby, parafie i szpital.

W Kapsule umieszczono wiele dokumentów, zdjęć i gadżetów świadczących o funkcjonowaniu i zakresie lokalnej działalności w naszych czasach. W uroczystości umieszczenia Kapsuły w miejscu jej "spoczynku" na najbliższe sto lat, uczestniczyli inicjatorzy akcji, czyli młodzieżowi radni, radni miejscy, pracownicy magistratu, dyrektorzy szkół, instytucji, mieszkańcy miasta i inni zainteresowani.

Tuż przed umieszczeniem "skarbu" w specjalnie przygotowanym miejscu (obok fontanny), głos zabrała Paulina Osmańska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, która podziękowała wszystkim za przyłączenie się do inicjatywy. Burmistrz, Maciej Radtke podkreślił, że pomysł z umieszczeniem Kapsuły Czasu dla potomnych był po prostu świetny.

Całemu wydarzeniu towarzyszyli też lubawscy rycerze, którzy dwukrotnym strzałem z głośnej hakownicy oznajmili umieszczenie Kapsuły Czasu w specjalnie wykopanym dole. To wydarzenie było swoistym mostem łączącym pokolenia...

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages