Osoby niepełnosprawne rywalizowały na olimpiadzie w Lubawie

2016-10-22 12:00:00(ost. akt: 2016-10-21 14:17:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Lubawie odbyła się XXIII Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, w której wzięło udział ponad 150 zawodników niepełnosprawnych z miasta i gminy Lubawa, powiatu iławskiego oraz innych powiatów m.in. ostródzkiego, nowomiejskiego.
Zawody rozgrywały się na hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Gimnazjum w Lubawie, gdzie w konkurencjach indywidualnych: rzut woreczkiem do tarczy, strzał na bramkę, wchodzenie na step w ciągu 30 sekund, podbijanie piłeczki do tenisa stołowego, skoki w dal z miejsca, rywalizowało ponad 60 zawodników niepełnosprawnych. Natomiast w konkurencjach drużynowych: przeciąganie liny, rzut lotkami do tarczy, tor przeszkód i innych rywalizował0 18 drużyn z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej – łącznie 90 zawodników.

W trójce najlepszych drużyn w XXIII Terenowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych znalazły się następujące placówki:
• I miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej Lidzbarku Welskim,
• II miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubawie.
• III miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

W trakcie olimpiady przyznano dodatkowe nagrody:
1) Za najlepszą oprawę wizualno-plastyczną drużyny - dla Gimnazjum Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie (Puchar Starosty Iławskiego),
2) Dla najmłodszego zawodnika, którą otrzymał Wojciech Jankowski z Gimnazjum w Iławie - 13 lat (Puchar Burmistrza Miasta Lubawa),
3) Dla najstarszego zawodnika, którą otrzymała Eugenia Kraszkiewicz z Domu Pomocy Społecznej w Lubawie – Filia Iława – 88 lat (Puchar Wójta Gminy Lubawa).

Wśród zaproszonych gości,znaleźli się m.in. starosta iławski - Marek Polański, wójt gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski, Stanisław Kieruzel- z-ca burmistrza Lubawy, przewodniczący Rady Miasta Lubawa - Jan Sarnowski, proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła - ks. dr Marcin Staniszewski oraz kierownicy ośrodków pomocy społecznej z powiatu iławskiego i innych placówek zajmujących się na co dzień rehabilitacją osób niepełnosprawnych, a także przedstawiciele mediów lokalnych.

Po zakończeniu zawodów każdy zawodnik otrzymał medal, pamiątkowy dyplom, skromny upominek. Natomiast drużyny nagrodzone zostały pucharami i pamiątkowymi statuetkami.
Organizatorzy olimpiady składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zawodów oraz sponsorom za pomoc i wsparcie w organizację imprezy.

oprc. WTZ w Lubawie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5