Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Halówka w Lubawie znowu pod znakiem zapytania

2016-10-12 11:42:32 (ost. akt: 2016-10-12 11:55:58)
Czy w tym roku kibice będą mogli emocjonować się zmaganiami piłkarzy w miejskiej lidze halowej?

Czy w tym roku kibice będą mogli emocjonować się zmaganiami piłkarzy w miejskiej lidze halowej?

Autor zdjęcia: Archiwum/bu

Wiele wskazuje na to, że w mieście, w którym jest m.in. I-ligowa drużyna futsalu, kolejny rok z rzędu nie będzie "halówki".

Poniżej przedstawiamy treść komunikatu na ten temat, który otrzymaliśmy od Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, organizatora ligi halowej w Lubawie:

"Mimo zmian organizacyjnych, do których należy przede wszystkim znaczna obniżka wpisowego na turniej, zainteresowanie udziałem w rozgrywkach lubawskiej halówki jest niewielkie. Na pierwszym zebraniu, które odbyło się w OSiR w miniony wtorek pojawili się przedstawiciele tylko jednej drużyny. Ogólnie chęć gry wyraziły jak na razie dwa zespoły, ale żeby liga w ogóle ruszyła, potrzeba minimum sześciu. Organizatorzy mają dla uczestników sporo propozycji zmian. W związku ze zmianą sposobu finansowania rozgrywek, wysokość wpisowego może być obniżona w stosunku do lat ubiegłych o połowę lub nawet więcej, w przypadku większej liczby zespołów. Była również propozycja, by na halówce pojawili się sędziowie z licencjami. Niezmienne pozostaje jedno, mecze mają się odbywać w pełnowymiarowej hali sportowej, gdzie grają tylko zawodnicy, a nie ściany czy filary hali. Zespoły w składach 5+1, a rozgrywki według reguł futsalu, czyli w trosce o nogi i zdrowie uczestników. Trudno jednak uzgadniać zasady rozgrywek, rozmawiać o wysokości wpisowego czy obsługi meczów, skoro na spotkaniu nie ma z kim rozmawiać. Dlatego organizatorzy serdecznie zapraszają chętnych do udziału w drugim zebraniu, które planowane jest na czwartek, 3 listopada o godz. 18 w sali nr 7 OSiR przy ul. Łąkowej. Początek rozgrywek XIX edycji Mistrzostw Lubawy w Halowej Piłce Nożnej planowany jest na 13 listopada".

Myślicie, że jest szansa na kolejną ligę piłki halowej w Lubawie?

Dodajmy, że Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie rozpoczęło zapisy do XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta. Tak, jak w poprzedniej edycji, liga rozgrywana będzie na halach sportowych w Rożentalu i Złotowie. W rozgrywkach mogą brać udział drużyny składające się maksymalnie z 10. zawodników (każdy z zawodników musi mieć ukończone 16 lat). Obowiązuje wpisowe - kaucja w wysokości 150 zł, które zostaną zwrócone, jeśli drużyna wystąpi we wszystkich przewidzianych w terminarzu meczach.
Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 603-787-249 lub 89 645-54-27. Zapisy trwają do 28. października.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages