Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

"Szkoła otwiera swoje gościnne drzwi", czyli ślubowanie klas pierwszych w SP w Lubawie

2016-09-30 12:12:38 (ost. akt: 2016-09-30 12:18:11)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

— Ołówki przygotowane? Plecak zapakowany? Główki wypoczęte? Buzie uśmiechnięte? — na te pytania pierwszoklasiście ze Szkoły Podstawowej odpowiadają twierdząco. W piątek, 30. września oficjalnie zostali przyjęcia do grona uczniów SP, podczas uroczystego ślubowania.

W tym roku szkolnym naukę w lubawskiej podstawówce rozpoczęły dwie klasy, które w sumie liczą 31 uczniów. To oni byli głównymi "bohaterami" tego dnia, dlatego zajęli honorowe miejsca na środku sali gimnastycznej. W szczególny sposób nowych uczniów witał dyrektor szkoły, Mirosław Kowalczyk. 
— Drodzy Pierwszoklasiści! Dziś szczególne wydarzenie dla was, jak i całej naszej szkoły. Najmłodsi dziś stają się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny. Życzę Wam ciągłej chęci do zdobywania wiedzy, wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów oraz wielu sukcesów związanych z wypełnianiem nowej roli - roli ucznia Szkoły Podstawowej w Lubawie. (...) Mogę Was zapewnić, że będziemy dbali o to, byście w naszej szkolnej rodzinie czuli się przede wszystkim bezpiecznie, byście do szkoły przychodzili z radością i zaciekawieniem — mówił dyrektor.Z radością najmłodszych uczniów witali też "starszacy", który mówili, że szkoła jest miejscem, w których czują się bardzo dobrze. 

— W szkole czeka Was obowiązek, a mniej zabawy i coraz więcej książek, i choć może trudniejsze będą Wasze następne lata, to otworzy Wam się wielka, ciekawa księga świata. Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy. Do wspólnej pracy szkoła drzwi swoje otwiera gościnnie i serdecznie Was przyjmie — pierwszoklasiści usłyszeli m.in. tak miłe słowa. Uczniom klas pierwszych w tym ważnym dniu towarzyszyli wychowawcy, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze starszych klas. 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages