Avista i Motor grają dalej w pucharach

2016-09-14 18:13:40(ost. akt: 2016-09-14 18:45:09)
Paweł Senkowski (w środku w zielonej koszulce) zdobył pierwszą bramkę dla Avisty w meczu z Orłem

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Avista Łążyn i Motor Lubawa pokonując rywali z ligi okręggowej awansowały do 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Szybciej mecz rozstrzygnęła B-klasowa Avista, która w regulaminowym czasie gry pokonała faworyzowany Orzeł Janowiec Kościelny 2:1. Mimo przewagi gospodarzy prowadzenie w 2. połowie objęli goście, ale łążynianie szybko odpowiedzieli trafieniem Pawła Senkowskiego. Kilka minut później świetnie akcję sam na sam z bramkarzem wykończył Damian Golder i dał Aviście upragniony awans.

Znacznie dłużej w Zwierzewie męczył się III-ligowy Motor. Lubawianie po 5. minutach i bramkach Daniela Malinowskiego oraz Adriana Zasuwy prowadzili 2:0, ale Kormoran szybko odrobił straty. Wynik nie zmienił się do 90. minuty i arbiter zarządził dogrywkę. W niej do bramki gospodarzy trafił w 101. minucie Piotr Wypniewski i wyprowadził "Motorowców" na prowadzenie 3:2. Pod koniec 2. połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Roman Śnieżawski (117') i podwyższył na 4:2. Gospodarze w ostatniej minucie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, która wobec znacznie wyżej notowanego rywala wstydu im nie przynosi.

W kolejnej fazie Avista zagra ze Startem Nidzica, a Motor zmierzy się z GKS Wikielec.