Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych z Zielkowa i Lubstynka

2016-08-09 12:34:42 (ost. akt: 2016-08-09 12:37:41)

Autor zdjęcia: OPS GL

Na terenie gminy Lubawa już od kilku lat funkcjonują Wakacyjne Świetlice. Dzieci i młodzież z terenu gminy mogą uczestniczyć w zorganizowanych przez wychowawców zajęciach i w aktywny oraz kreatywny sposób zagospodarować swój czas wolny. Poniżej prezentujemy relację z Wakacyjnych Świetlic w Zielkowie i Lubstynku.

Wakacyjna Świetlica w Zielkowie
Wakacyjna Świetlica w Zielkowie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się przez całe wakacje w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00-14.00. Uczestnicy świetlicy bardzo lubią i często uczestniczą w zajęciach kulinarnych, na których przygotowują różne dania, np. gofry, frytki, placuszki, ciasto czy galaretkę z owocami. Podczas lipcowych zajęć nie zabrakło również zajęć sportowych. Dzieci miały np. okazję wziąć udział w zawodach sportowych, na których zdobywały liczne medale. Walka o złoty medal była zacięta, a emocji i radości tego dnia było sporo. Podczas zajęć i warsztatów artystycznych powstawały między innymi piękne świeczniki oraz obrazy art-grafitti. Malowanie sprayami odbywało się pod okiem pana Artura.

Wakacyjna Świetlica w Lubstynku
W lipcu w Lubstynku funkcjonowała wakacyjna świetlica, do której uczęszczała 11 dzieci, brały one udział w ciekawych zajęciach organizowanych w czasie zajęć. Spacery sprzyjały podziwianiu piękna okolicy. Zajęcia sportowe, w tym gra w piłkę nożną, w hokeja, rzut do celu i inne, poprawiały sprawność ruchową. Nie mogło zabraknąć także zajęć kulinarnych, na których dzieci robiły pizzę, gofry i desery lodowe. W ramach zajęć został zorganizowany salon piękności, w którym powstawały piękne fryzury, makijaże, pomalowane zostały paznokcie i oczywiście odbył się masaż twarzy. Podczas kolejnego spotkania, odbyły się zajęcia krawieckie, w trakcie których szyte były etui na telefon. A na kolejnych zajęciach plastycznych, dzieci ozdabiały słoiki i wykonywały kwiaty z krepy. Także zabawy integracyjne, malowanie farbami, wspólne gry, układanie puzzli, kolorowanki, rysowanie kredą, kalambury i inne, umilały czas wolny dzieci podczas wakacji.

OPS GL
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages