środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Mała Alicja została Miss Rożentala

2016-08-02 15:00:00 (ost. akt: 2016-08-02 13:55:47)

Autor zdjęcia: OPS GL

W Rożentalu odbył się coroczny piknik rodzinny. Przybyłych licznie mieszkańców wsi, gości przywitał sołtys Wojciech Kasprzycki. W tym roku, już po raz piąty miały miejsce wybory Małej Miss Rożentala.

Została nią najmłodsza uczestniczka konkursu Alicja Treder. Dziewczynki zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Tulinkowy taniec” i „Koronkowy bal”. Jury miało bardzo trudne zadanie. Upominki otrzymały wszystkie dzieci. Ciekawym punktem imprezy były eksperymenty chemiczne pod kierunkiem Agnieszki Kikulskiej. Największą popularnością cieszył się zamrożony w kostki dwutlenek węgla, który wrzucano do płynu. Wywoływał on ciekawe reakcje chemiczne. Prowadzone były również warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem Zbigniewa Ochenkowskiego. Wielu chętnych próbowało swoich sił, aby stworzyć z drewna coś twórczego. Każdy uczestnik swoje dzieła zabierał na pamiątkę do domu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożentalu przygotowali kurs udzielania pierwszej pomocy. W czasie wakacji warto utrwalać i przypominać zasady ratowania ludzkiego życia. Dzieci tradycyjnie puszczały wodę z węża strażackiego. Podczas pikniku odbyły się liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, można było także wybrać się na przejażdżkę kucykami i spróbować waty cukrowej. Grill kusił zarumienionymi kiełbaskami i karkówką, a kawiarenka prowadzona przez panie z Koła Gospodyń „Dolina Róż” przyciągała smakoszy domowymi słodkościami i innymi wyrobami. Także loteriada cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej wraz z wychowawcą serdecznie dziękują sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację Pikniku Rodzinnego w Rożentalu. Sponsorzy wspierający Piknik Rodzinny w Rożentalu: Wojciech Kasprzycki, Agnieszka Deptuła, Sylwia Ochocka, Piotr Treder, Stanisław Śliwiński, Dariusz Kowalkowski, Piotr i Joachim Dutkiewicz, Gminna Biblioteka Publiczna w Rożentalu. 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages