Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Znane aktorki uświetnią II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

2016-06-01 19:00:00 (ost. akt: 2016-06-01 16:06:16)
W ubiegłym roku gościliśmy m.in. aktorkę, Magdalenę Zawadzką

W ubiegłym roku gościliśmy m.in. aktorkę, Magdalenę Zawadzką

Autor zdjęcia: archiwum

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym w Lubawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. W ramach festiwalu zaplanowano pięć koncertów, podczas których zagrają instrumentaliści. Gościnnie wystąpią także aktorki — Barbara Bursztynowicz i Teresa Lipowska.

Podczas inauguracji pierwszego festiwalu w 2015r. w Lubawie wraz z grupą muzyków wystąpił aktor Jerzy Zelnik, a na zakończenie, które odbyło w uroczej aurze Lip, gościliśmy Magdalenę Zawadzką, również znaną aktorkę. 

Tegoroczna druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Lubawie przewiduje pięć koncertów. Festiwal gościć będzie wielu utalentowanych artystów z Polski i zagranicy, m.in. z Rosji, Węgier i Niemiec. Pierwszy koncert zaplanowano na piątek, 3. czerwca o godz. 19.00 w lubawskiej farze, podczas którego wystąpią: Tomasz Glanc (organy) - kierownik artystyczny festiwalu i Tytus Wojnowicz (obój), a także aktorka Barbara Bursztynowicz (słowo), znana głównie z roli Elżbiety w serialu "Klan". Kolejne muzyczne wydarzenie zaplanowano 11. czerwca, również godz. 19.00 i w farze. Wówczas lubawianom zaprezentują się muzycy z Rosji: Ksenia Avramenko zagra na flecie poprzecznym i Evgenij Avramenko na organach. Trzeci koncert odbędzie się 18. czerwca o godz. 19.00 w farze i zaprezentują się Damian Kurek z Poznania (trąbka) i Szilveszter Rostetter z Węgier (organy). Natomiast w niedzielę 26. czerwca o godz. 18.00 (też fara) będzie można usłyszeć polskich muzyków: Sylwię Strugińską z Łodzi (sopran) i Roberta Grudnia z Lublina (organy). Ostatni koncert z cyklu odbędzie się na zakończenie odpustu w Lipach. W niedzielę, 3. lipca o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej wspólnie wystąpią: Trio TRB z Niemiec, kwintet dęty Castelbrass z Poznania i aktorka, Teresa Lipowska. Panią Teresę znamy z roli seniorki Mostowiaków z serialu "M jak miłość".II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny objęty jest patronatem honorowym Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Warminsko-Mazurskiego, również Biskupa Diecezji Toruńskiej. Na koncert zapraszają: burmistrz Lubawy, Miejski Ośrodek Kultury i parafia pw. Nawiedzenia NMP i św. Anny. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages