Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Na rowerze zdobywał Koronę Warmii i Mazur

2016-05-31 06:06:26 (ost. akt: 2016-05-31 06:08:30)
Dawid Łątkowski na najwyższym stopniu podium w Mrągowie

Dawid Łątkowski na najwyższym stopniu podium w Mrągowie

Autor zdjęcia: Fot. Arch. prywatne

Dwa udane weekendy ma za sobą młody kolarz z Lubawy, Dawid Łątkowski.

Lutry koło Biskupca były po raz 31. organizatorem dwudniowych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kolarstwie szosowym. Impreza przeprowadzona w dniach 21-22 maja przyciągnęła adeptów kolarstwa nie tylko z naszego województwa, ale również z zagranicy, m.in. z Kaliningradu. Licznie reprezentowane były kluby kolarskie z Olsztyna, Mrągowa, Ciechanowa oraz gospodarza imprezy, czyli Biskupca. W obu dniach rywalizacji udział wziął mieszkaniec Lubawy, Dawid Łątkowski, który startował w kat. żaków.

Pierwszego dnia zmagań przeprowadzono jazdę indywidualną na czas. Chłopcy z roczników 2004-2005 do przejechania mieli dystans 3,5 km. Dawid zajął w tym etapie 7. miejsce z czasem 6 minut i 22 sekundy. Wśród zawodników z Warmii i Mazur był 4.
Kolejny dzień to zmagania kolarzy ze startu wspólnego. Tu żacy mieli do pokonania dystans 21 km. Po pięknej walce „na kresce” Dawid zajął 3. miejsce tuż za swoimi kolegami z Olsztyńskiego Klubu Kolarskiego. Mądra, taktyczna jazda całego klubu, kasowanie prób ucieczek - szczególnie Rosjan - oraz mocny finisz dały klubowi trzy pierwsze miejsca, a Dawid został II Wicemistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tydzień później (27-29. maja) odbyły się kolejne wyścigi, tym razem Korona Warmii i Mazur – Mistrzostwa Województwa Szkółek Kolarskich w kryterium ulicznym, a ich gospodarzami były Elbląg, Olsztyn i Mrągowo. Trzydniowa impreza, w której udział ponownie wziął "Łątek", zakończyła się dla kolarza z naszego miasta ogromnym sukcesem. Dawid zwyciężył w Elblągi i Mrągowie rywalizację w kategorii szkółek kolarskich rocznika 2005-2006. Szczególnie ważna była wygrana w Mrągowie, jako że zawody te miały rangę Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ulicznym kryterium kolarskim.
— Dawid jest bardzo zadowolony ze wszystkich startów. W rywalizacji z chłopcami w swoim roczniku (2005 - przyp. red.) odniósł same zwycięstwa, więc mamy powody do dumy. Z kolei w rywalizacji ze starszymi chłopcami nie odpuszczał i na linię mety przyjeżdżał w czołówce — opowiada tata zawodnika, Sławomir Łątkowski.
Teraz przed młodym kolarzem odpoczynek, a następnie kolejne treningi w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski Szkółek w kolarstwie szosowym, które odbędą się w Raszynie tuż po zakończeniu roku szkolnego (25-26 czerwca).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages