Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

„Król” disco polo przyciągnął tłumy

2016-05-23 11:52:02 (ost. akt: 2016-05-23 11:54:35)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Lubawa na jeden dzień stała się stolicą Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow. W sobotę odbył się Festiwal Cittaslow, którego Lubawa była tegorocznym gospodarzem i gościła u siebie przedstawicieli 24 miast członkowskich Cittaslow. Sobotnią, integracyjną imprezę uświetnił zespół disco polo, Akcent.

Sobotni festiwal rozpoczęła uroczysta konferencja „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”, której gospodarzami byli Maciej Radtke, burmistrz Lubawy i Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. W spotkaniu w kinie „Pokój” wzięli udział m.in. burmistrzowie miast członkowskich, samorządowcy, przedstawiciele Departamentu Turystyki oraz goście z zagranicy z miast członkowskich Cittaslow, m.in. z Włoch.

Po konferencji nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy na festiwalowej scenie w pobliskim parku Łazienki Miejskie. Przez całe popołudnie na scenie występowały zespoły z miast członkowskich, które swoim urozmaiconym repertuarem sprawiły, że licznie przybyli mieszkańcy i goście mieli okazje wysłuchać kilku muzycznych gatunków. Dominował folklor, ale był też rock, reggae, czy śpiew chóralny. To nie wszystko, bo i tańca nie zabrakło! Przez całe popołudnie czynne były festiwalowe stoiskach miast członkowskich, na których można było posmakować regionalnych przysmaków, zakupić różne wyroby rzemieślnicze (rzeźby, koronki, garnki gliniane) i gadżety związane z danymi miejscowościami.

Atrakcją dnia był nowo otwarty park linowy w Łazienkach Lubawskich, który cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Specjalny sektor przygotowano tez dla najmłodszych. Przedszkole Miejskie z Lubawy zaprosiło dzieci do wspólnego malowania farbami, zabawy różnymi zabawkami i na dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiały się długie kolejki.

Prawdziwie tłumy zgromadził jednak wieczorny koncert grupy Akcent, który na Stadionie Łazienkowskim zgromadził kilkutysięczną publiczność. Zenek Martyniuk, lider zespołu zaśpiewał swoje największe przeboje, m.in. „Przez Twe oczy zielone”, „Przekorny los”, „Granicę”, „W sercu mi graj” itd. Festiwal ze ślimakiem w logo zakończył się zabawą pod chmurką.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Miło #1998736 | 188.146.*.* 24 maj 2016 12:53

  Jedna budka z piwem na tyle ludzi paranoja to samo z jedzeniem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lubawianka #1998331 | 109.95.*.* 23 maj 2016 17:49

  Koncert i Zenek ok. Jedno ale... Inna godzina koncertu na bilecie inna na plakacie. Koncert nie trwał nawet godziny, zawiódł wielu ludzi. Kiedy on kończył śpiewać to ludzie jeszcze wchodzili na stadion...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1998186 | 109.95.*.* 23 maj 2016 14:21

  tylko ten koncert krótko trwał, bo mial być na 20:30. troche sie zawiodlam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages