Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Regionalna żywność i kolorowe stoiska na Festiwalu Cittaslow

2016-05-21 08:10:00 (ost. akt: 2016-05-20 16:44:59)

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Wiele atrakcji czeka na całe rodziny w sobotę, 21 maja. W Lubawie na Festiwalu Cittaslow w Łazienkach staną stoiska m.in. z regionalną żywnością czy wyrobami z gliny. Początek imprezy o 11.

W Lubawie odbędzie się siódma edycja Festiwalu Miast Cittaslow. 24 polskie miasta należące do Cittaslow przygotują specjalne stragany, które staną w Łazienkach - odnowionym parku w centrum miasta. Na kolorowych stoiskach nie zabraknie regionalnej żywności, rękodzieł z drewna, koronki czy gliny oraz biżuterii.

Dodatkowo na małej scenie w parku odbędą się występy artystyczne, a przedstawiciele miast Cittaslow rozegrają mecz piłki nożnej z reprezentacją Lubawy. Festiwal rozpocznie się o godz. 11 w kinie konferencją „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”. Impreza nawiązuje do obchodów 800-lecia Ziemi Lubawskiej, a o jej historii opowie burmistrz Lubawy Maciej Radtke.

O godz. 13 odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu. Wtedy też mieszkańcy dowiedzą się, które stoisko było najładniejsze oraz poznają scenariusz lekcji dla uczniów o idei Cittaslow.

Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie Cittaslow na Facebooku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość festiwalu Cittaslow #1997495 | 83.6.*.* 22 maj 2016 09:36

  Zamordyzm w wykonaniu lubawskim Szok przeżyło wielu mieszkańców grodu jak i goście chcąc się dostać na teren Łazienek Lubawskich po godzinie 19. Wszystkie furty były zamknięte, a gości z terenu łazienek wypraszała ochrona. Coś nie do pomyślenia.Przy święcie głośnie nazwanym festiwalem promującym sposób życia slow, taka wtopa. Zamiast chwalić się tym pięknym zakątkiem i urokliwym miejscem do bólu. Co się robi? Łamie się przyjęty regulamin , a tym sam prawa obywatela do korzystania z tzw. wspólnego dobra. Regulamin łazienek wyraźnie przewiduje możliwość korzystania z tego terenu od 1 kwietnia do 30 października do godziny 22. Tym postępkiem władze samorządowe Lubawy strzeliły sobie w kolano . Zamiast idąc tropem nocy muzeów dać możliwość korzystania tegoż dnia przez całą noc, ograniczyły ten czas, łamiąc przy okazji ustalone prawo miejscowe. Takie właśnie myślenie organizatorów oczach uczestników dążących zniweczyło cały trud organizacji i promocji życia slow, jednocześnie wskazując, że nadal w stosunku władz do społeczeństwa panuje zamordyzm i basta.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tosia #1997105 | 195.147.*.* 21 maj 2016 09:51

   Super,uwielbiam takie imprezy,oby pogoda dopisala

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. observer #1997078 | 66.36.*.* 21 maj 2016 08:47

   Ten Pan w poziome paski to chyba przesadzil z ta zdrowa zywnoscia.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages