Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

To był ostatni sprawdzian szóstoklasistów

2016-04-05 16:51:37 (ost. akt: 2016-04-05 16:58:15)

Autor zdjęcia: Marzena Kolasa

Wtorek, 5. kwietnia był ważnym dniem dla wszystkich szóstoklasistów. Napisali swój pierwszy, tak oficjalny egzamin, czyli sprawdzian szóstoklasisty. Był to ostatni tego typu sprawdzian w szkołach podstawowych.

Sprawdzian szóstoklasisty podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła zagadnień z języka polskiego i matematyki. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zarówno zadania otwarte, jak i zamknięte. Druga część dotyczyła języka obcego nowożytnego, którym najczęściej był język angielski.

Test szóstoklasisty jest obowiązkowy, w polskim systemie edukacji istnieje od 2002 roku. Od roku szkolnego 2014/15 obowiązuje nowa formuła sprawdzianu i odbywa się on we wspomnianych dwóch częściach. W zasadzie o sprawdzianie możemy mówić już w czasie przeszłym, bo wtorkowy był ostatnim. Ministerstwo Edukacji Narodowej niedawno zapowiedziało, że w przyszłym roku egzaminu już nie będzie. Zdaniem MEN jest zbyt kosztowny i powoduje niepotrzebny stres wśród uczniów.

W przerwie między częściami sprawdzianu szóstoklasiści z SP w Lubawie podzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami. Większość zapytanych osób stwierdziła, że nieco trudności sprawiło im napisanie dłuższej formy wypowiedzi, czyli kartki z pamiętnika i zadania typu otwartego z matematyki.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages