Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

26-latek z Lubawy znęcał się nad swoją mamą i siostrą

2016-03-29 09:16:04 (ost. akt: 2016-03-29 09:52:06)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26 – latkowi z Lubawy. Mężczyzna poprzez popychanie, wyzywanie czy grożenie znęca się nad swoją mamą i młodszą siostrą. Kiedy został zatrzymany po kolejnej awanturze, usłyszał zarzuty. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Do oficera dyżurnego policji zadzwoniła kobieta. Oświadczyła, że jej nietrzeźwy syn wszczął awanturę, podczas której wyzywa ją, bije oraz niszczy sprzęt domowy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Niestety mieszkaniec Lubawy nie uspokoił się nawet w obecności policjantów.

Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie go od mamy i siostry. Dlatego 26-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niestety, jak większość sprawców awantur domowych, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczyna awantury podczas których jest agresywny wobec swojej mamy i młodszej siostry. Mężczyzna uderza, wyzywa, niszczy sprzęt domowy oraz grozi pozbawianiem życia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Lubawy. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(jk/rj)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages