Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kabaretowa odsłona jubileuszu Ziemi Lubawskiej

2016-03-03 12:15:35 (ost. akt: 2016-03-03 12:22:36)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Do jubileuszowych obchodów 800-lecia chrztu Ziemi Lubawskiej przyłączają się nasze szkoły i instytucje. Na ciekawe i pełne humoru widowisko historyczno-poetyckie zaprosił Zespół Szkół w Lubawie.


Z zaproszenia dyrekcji, nauczycieli i uczniów ZS skorzystało wiele osób, wszystkie miejsca siedzące w szkolnej auli... były zajęte. Pora na taką uroczystość, czyli godz. 18.00, była odpowiednia, by mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej mieszkańców.Akademia w całości była poświęcona wydarzeniu sprzed 800 laty, czyli chrztu Ziemi Lubawskiej. Uczniowie do ukazania historii postanowili jednak podejść niekonwencjonalnie, by "rocznice nie wywoływały tylko atmosfery powagi i zadumy", a historyczne wydarzenia przedstawili w formie kabaretowej. Śmiechu było co nie miara!Poza skeczem były oczywiście występy bardziej poważne, o charakterze sentymentalnym, bo ukazującym piękno Ziemi Lubawskiej i przywiązanie jej mieszkańców do tradycji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzych #1954507 | 82.160.*.* 15 mar 2016 23:12

    Impreza świetna! Byłem, widziałem. Zdziwiłem się tylko, gdy p. Empel cieszyła się "swoimi uczniami"... No nie jestem w sumie w temacie, ale ta pani nie jest chyba nauczycielem, bo na radach pewnie nie głosuje. Od nikogo do dziś nie dowiedziałem się kto przygotowywał akademię. Od Was też!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages