środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Strażacy odwiedzili szieci ze szkoły w Byszwałdzie

2016-02-18 10:34:27 (ost. akt: 2016-02-18 10:38:10)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

W Szkole Podstawowej w Byszwałdzie odbyło się spotkanie uczniów kl 1-3 ze strażakami w ramach projektu o bezpieczeństwie pt. „Smok Mądragon Daje Radę.” Strażacy zaprezentowali uczniom umundurowanie i sprzęt, opowiedzieli, jak wygląda ich praca i w jakich sytuacjach muszą interweniować.

Dzieci poznały procedurę postępowania w przypadku zagrożenia pożarem. Dowiedziały się również, jakich miejsc i zabaw należy unikać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.  Uczniowie z podziwem oglądali strażacki samochód z nowoczesnym wyposażeniem. Strażacy Rafał Chudziński i Piotr Rafiński ciekawie opowiadali o wyposażeniu wozu strażackiego, działaniu znajdującego się tam sprzętu, pracy strażaka i cierpliwie odpowiadali na nasze pytania. Dzieci mogły przymierzyć też hełmy strażackie.

Druhny Monika Wyżlic i Ewelina Rafińska zaprezentowały dzieciom strażackie stroje galowe i opowiadały jak strażacy pomagają domom dziecka. Uczniowie zostali ewakuowani przez strażaków na boisko szkolne po ogłoszeniu, że w klasie wybuchł pożar. Dzieci mogły przymierzyć też hełmy strażackie. Uczniowie na długo zapamiętają wizytę niecodziennych gości. Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. co? #1935207 | 109.95.*.* 19 lut 2016 07:13

    KOGO ODWIEDZILI STRAŻACY?A KTO TO JEST?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages