Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wspomnienia świątecznego czasu

2016-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-15 12:32:57)

Autor zdjęcia: OPS GL

Choć święta już za nami to z chęcią powracamy jeszcze wspomnieniami do tego czasu. Dla uczestników placówek wsparcia dziennego był to pracowity czas, wypełniony przygotowaniami do nadchodzącyach świąt, czas oczekiwania i radości.

Dzieci i młodzież własnoręcznie przygotowali pyszne pierniczki, piekli ciasto i przygotowali wigilijne stół, na których oprócz pyszności nie zabrakło również wykonanych przez nie ozdób. Uczestnicy wykonali piękną, zimową dekorację i wystrój sali. Wspólnymi siłami ubrali choinki, na których zawisły nie tylko bombki i łacuchy, ale także naturalne ozdoby z szyszek, makaronu oraz suszonych cytryn i pomarańczy.

W Prątnicy dzieci chętnie uczestniczyły w licznych warsztatach artystycznych. Powstały kolorowe mikołaje, świeczniki, papierowe aniołki i kolorowe butelki wykonane techniką decoupage. Wiele wrażeń zapewniły również warsztaty z Agnieszką Niedźwiedzką (wychowawcą w PWD w Mortęgach), podczas których uczestnicy uszyli z kolorowego filcu pokrowce na telefony i ozdoby świąteczne.

Wigilia w Rakowicach była świetną okazją do chwili refleksji, rozmów i wspólnego kolędowania. Uczestnicy zaprosili także osoby, które chętnie wspierają działanie Placówki - Radę Sołecką z Sołtys, Lucyną Kuczyńską, członków Klubu Seniora oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowicach. Poza tym uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali nadejścia prawdziwej zimy, więc kiedy wreszcie pojawił się śnieg, z energią ruszyli na śnieżne harce. Wesołe i pełne energii dzieci zaczęły Nowy Rok z nową siłą! Oby ta zimowa aura pozostała z nami jak najdłużej!

W Złotowie na zajęciach plastycznych uczestnicy stworzyli pracę imitującą wystrzał kolorowych fajerwerków. Użyli w tym celu farby, którą następnie za pomocą słomek rozdmuchali na kartce papieru. Nie zabrakło również dobrej zabawy w kuchni podczas pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków. Z kolei podczas zajęć ruchowych dzieci ułożyły z różnych przyrządów tor przeszkód, który następnie pokonywały z zasłoniętymi oczami, prowadzone wskazówkami partnera z pary. Ćwiczenie było doskonałym sposobem na budowanie wzajemnego zaufania w grupie.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages