Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Wigilijny czas w szkole w Zwiniarzu

2015-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-29 14:21:04)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

W przeddzień rozpoczęcia przerwy świąteczno–noworocznej obchodzono szkolną Wigilię. Najpierw cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzała jasełka w wykonaniu uczniów klasy V i VI przygotowane pod kierunkiem Ireny Krajewskiej i Beaty Eggert.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa i małego Jezusa. Tego dnia rozpoczęła się także kalendarzowa zima, dlatego w szkole pojawiły się nieoczekiwanie dwie postacie: pani zima i śnieżynka. Przybyły, aby przekazać dzieciom, że nastał już czas zimowy. Obdarowały wszystkich śnieżnymi ozdobami i wprowadziły w świąteczno-zimowy nastrój. 
   


Dyrektor, Justyna Wiecierzycka złożyła wszystkim życzenia, a następnie we wszystkich klasach odbyły się wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. Na koniec odbyła się wigilia nauczycieli, na którą przybyli także zaproszeni goście: ks. Józef Janiszewski, nauczyciele emeryci oraz Rada Rodziców.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages