Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Chcieli włamać się do salonu gier. Nagrał ich monitoring

2015-11-09 11:50:59 (ost. akt: 2015-11-09 11:14:20)

Autor zdjęcia: PK

Dwóch mieszkańców Lubawy usiłowało włamać się do salonu gier w centrum miasta. Mężczyźni zostali spłoszeni przez świadka. Zarejestrował ich jednak monitoring.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zniszczeniu mienia w lokalu z maszynami do gier zręcznościowych w Lubawie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że do zniszczenia jednak nie doszło, a sprawcy próbowali włamać się do pomieszczeń gdzie znajdują się maszyny. Włamanie sprawcom się nie powiodło ponieważ zostali spłoszeni przez świadka. Śledczy prowadzący postępowanie ustalili, że w okolicy lokalu jest monitoring, który zarejestrował dwóch mężczyzn w okolicy salonu. Szybko rozpoznano tych mężczyzn.
Krzysztof K. oraz Łukasz W. zostali zatrzymani a następnie usłyszeli zarzuty. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili także, że to nie pierwszy taki czyn Krzysztofa K. W lipcu br. mężczyzna zniszczył dwie maszyny do gier a z jednej z nich ukradł pieniądze. Wtedy również w zatrzymaniu pomógł obraz z monitoringu.
Dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Lubawie zakończyło się aktem oskarżenia.
Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
Kodeks karny za usiłowanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast Krzysztofowi K. za popełnienie tego czynu w warunkach tzw. „recydywy” grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages