środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Podejrzany o kradzież oraz paser wpadli podczas transakcji

2015-11-04 15:42:51 (ost. akt: 2015-11-05 09:31:33)

Autor zdjęcia: materiały policji

Policjant z Lubawy jadąc do pracy zauważył rozmawiających znanych mu osobiście mężczyzn. Jeden z nich trzymał piłę łańcuchową. Kiedy w pracy dowiedział się o kradzieży elektronarzędzi i piły z garażu domyślił się, że mogli być to sprawcy.

— Lubawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi i piły łańcuchowej z garażu. Przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków. W trakcie czynności okazało się, że funkcjonariusz jadący do pracy widział znanych mu osobiście mężczyzn gdy rozmawiali. Jeden z nich trzymał w ręce piłę łańcuchową — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kiedy policjant przyjechał na komisariat i usłyszał o kradzieży elektronarzędzi oraz piły, zastaną wcześniej sytuację opowiedział swoim kolegom. Następnie wspólnie z drugim policjantem pojechał do miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn.

— Funkcjonariusze zatrzymali Tomasza R. mieszkańca gminy Lubawa. Okazało się, że kupił on piłę, która pochodziła z kradzieży. Policjanci oddali skradziony przedmiot pokrzywdzonemu a Tomaszowi R. przedstawili zarzut, za który grozi kara do 5 lat więzienia. Następnie pojechali do drugiego z mężczyzn i w trakcie przeszukania odzyskali wszystkie elektronarzędzia skradzione z garażu. Zostały one przekazane pokrzywdzonemu a Michał F. usłyszał również zarzut. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje Joanna Kwiatkowska.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages