Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Zaśpiewali "Barkę" i przypomnieli słowa Świętego Jana Pawła II

2015-10-30 09:00:00 (ost. akt: 2015-10-29 11:15:53)

Autor zdjęcia: SP Złotowo

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie obchodzono XV Dzień Papieski.

W nawiązaniu do tegorocznego hasła, obchodzonego w całej Polsce Dnia Papieskiego, „Jan Paweł II - Patron Rodziny” uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przedstawili montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem katechetki, Anny Piechockiej – Miszel. Na początku uroczystej akademii dyrektor, Justyna Kwiatkowska powitała księdza proboszcza - Aleksandra Ruteckiego, grono pedagogiczne oraz wszystkich uczniów. Jako pierwsi, wystąpili najmłodsi uczniowie, którzy w żartobliwy sposób przedstawili wszystkim zebranym rolę mamy i taty w swoich rodzinach.

W dalszej części uroczystego apelu uczniowie ze starszych klas przypomnieli wypowiedzi Jana Pawła II o znaczeniu i wartości rodziny chrześcijańskiej oraz przybliżyli historię życia rodziny Wojtyłłów, w której wychował się Jan Paweł II. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała uczniom i pani katechetce za przypomnienie postaci św. Jana Pawła II, jego życia oraz nauczania dotyczącego rodziny. Na koniec uroczystego spotkania wszyscy odmówili modlitwę Jana Pawła II w intencji wszystkich rodzin i zaśpiewali "Barkę".

SP ZłotowoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages