Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Jesienny czas w przedszkolach i świetlicach

2015-10-24 09:00:00 (ost. akt: 2015-10-22 13:32:13)

Autor zdjęcia: OPS GL

PRĄTNICA
Miniony czas w Placówce Wsparcia Dziennego w Prątnicy był czasem powrotu do szkoły, poznawania nowych koleżanek i kolegów, a także doskonałą okazją do jesiennych spacerów i nowych zabaw. Podczas Pokazu Talentów uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne. Dziewczyny z grupy teatralnej zorganizowały również Koncert Violett, który wszystkich zachwycił. Dzieci i młodzież chętnie prezentowali swoje zdolności manualne podczas licznych konkursów plastycznych oraz polubili nowe zabawy: m.in. zabawę w pytania, tajemnicze krzesła czy monetę. Wiele emocji wzbudził również Dzień Sztuczek Magicznych, który przygotował jeden z uczestników placówki - Wiktor. Dziewczynkom z kolei najbardziej podobał się Salon Spa i pieczenie ciasteczek na dzień chłopaka.

MORTĘGI
Z początkiem jesieni w Grupie Zabawowej w Mortęgach odbył się piknik jesienny, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń przedszkolaków. Święto Pieczonego Ziemniaka było doskonałą okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Rodzinna impreza rozpoczęła się wspólną zabawą "Mój ziemniaczku, mój malutki…”.Główną atrakcją dla dzieci i rodziców było wykonanie kukiełek pt. „Ziemniaczane ludziki", i zawody sportowe, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Zakończeniem święta było wręczenie dzieciom dyplomów i drobnych upominków.

ŁĄŻYN
W Placówce Wsparcia Dziennego w Łążynie czas upłynął na spacerach, zawodach sportowych, oraz zajęciach manualnych. Dzieci stworzyły mapę Polski z prognozą pogody na cały miesiąc jak również przedstawienie według przygotowanego wcześniej scenariusza. Panie z Klubu Seniora po nauce splotu makramowego wykonały samodzielnie biżuterię, powstały naszyjniki i bransoletki shamballa o oryginalnych wzorach. Natomiast Aktywne Mamy oraz dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Łążynie i w Mortęgach razem spędzili czas w Aquaparku w Ostródzie. Uczestnicy wycieczki mogli skorzystać z podgrzewanych basenów z masażami wodnymi, basenu sportowego i sauny. Wycieczka zakończyła się oczywiście wizytą w McDonaldzie.

ZŁOTOWO
W Placówce Wsparcia Dziennego w Złotowie były wspólne zabawy umożliwiające integrację i lepsze poznanie uczestników. Dzieci ustaliły zasady obowiązujące w placówce, by w miłej i przyjaznej atmosferze spędzać czas. Jeśli tylko pogoda dopisuje wykorzystują to, by spędzić czas na świeżym powietrzu. Niewątpliwie dużą frajdę sprawia uczestnikom robienie olbrzymich baniek mydlanych. Dzieci uwielbiają różnego rodzaju gry stolikowe, które rozwijają m. in. logiczne myślenie, zręczność, wyobraźnię, spostrzegawczość czy refleks. Wiele radości dostarczają im zajęcia techniczne i plastyczne, kiedy własnoręcznie mogą coś stworzyć. Ostatnio tematem przewodnim jest jesień. Powstały m. in. kolorowe jesienne drzewka z plastikowych nakrętek czy jeżyki z masy solnej. Nie zabrakło też czegoś dla łasuchów. Dzieci wspólnymi siłami upiekły pyszne ciasto z gruszkami.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages