środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Wakacyjnych wspomnień czar...

2015-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-11 12:42:28)

Autor zdjęcia: OPS GL

• Podczas tegorocznych wakacji dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Mortęgach wraz z wychowawcami wybrali się na biwak do ośrodka wczasowego w Hartowcu. Poza kąpielami i plażowaniem na uczestników czekał kurs survivalu. Podobnie jak w Lubstynku, kurs okazał się dużym wyzwaniem i przygodą. Kurs przeprowadził instruktor survivalu, Jakub Dorosz. Uczestnicy dowiedzieli się m. in. jak ważne jest logiczne myślenie podczas „przygód survivalowych” oraz w jaki sposób wykorzystać najprostsze przedmioty, by przetrwać z dala od cywilizacji, jak również w mieście w sytuacji kryzysowej. Dzieci i młodzież dowiedzieli się także w jakie przybory uzupełnić chociażby już nieużywane piórniki, aby stworzyć niezbędnik survivalowy oraz jak zbudować schronienie w lesie. Na koniec uczestnicy dowiedzieli się jak ważny jest ogień dla człowieka oraz jakie ma zastosowania, po czym każdy odbył kurs rozpalania ognia przy pomocy krzesiwa.

• Basen, spacer po molo, plenerowa siłownia, zamek krzyżacki – takie atrakcje czekały na dzieci i młodzież z Placówek Wsparcia Dziennego w Prątnicy, Targowisku i Łążku podczas wycieczki do Ostródy. Największą atrakcją okazał się Aquapark, gdzie dzieci i młodzież korzystali z basenu sportowego, rwącej rzeki, basenów z masażami wodnymi i fontanną, jacuzzi, sauny oraz strefy SPA. Kolejnym punktem wycieczki był McDonald`s, a następnie spacer po molo. Tam uczestnicy podziwiali narciarzy korzystających z wyciągu nart wodnych na Jeziorze Drwęckim. Niemałą atrakcją okazała się znajdującą się w pobliżu fontanna. Jej centralnym punktem jest replika rzeźby rybaka, od której rozchodzą się promieniście wodotryski. Był to doskonały sposób na ochłodzenie się w upalny dzień. Poza tym dzieci i młodzież miło i aktywnie spędzili czas na placu zabaw oraz plenerowej siłowni. Wycieczka zakończyła się wypoczynkiem na dziedzińcu zamku krzyżackiego – najstarszego i najciekawszego z zabytków znajdujących się na terenie Ostródy.

• Ostatnie dni wakacji w Placówce Wsparcia Dziennego w Rakowicach wypełniły zajęcia rekreacyjne, kulinarne, plastyczno-techniczne oraz zabawy, w których uczestnicy musieli wykazać się refleksem, spostrzegawczością i pamięcią. Ćwicząc kondycję dzieci i młodzież wybrali się na wycieczkę rowerową po okolicy, niektórzy próbowali też swoich sił jeżdżąc na kucyku. Oprócz wysiłku fizycznego był również czas na „błogie lenistwo”, w czasie którego odbył się piknik połączony z grami i rozmowami. Uczestnicy z chęcią pomagali także podczas zajęć w kuchni, a efektem pracy okazały się ciasteczka, które połączone z dżemem smakowały wyśmienicie. Poza tym dziewczęta zajęły się pracą nad dekoracjami, dzięki którym w sali pojawił się motyw wakacji. Podczas zajęć był również czas na udział w ulubionych grach indywidualnych i zespołowych.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ddd #1814163 | 83.1.*.* 13 wrz 2015 23:56

    Czyta wogóle ktoś te Wasze teksty ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages