środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Małe zainteresowanie akcją Narodowego Czytania Prusa w Lubawie

2015-09-12 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-10 14:20:33)

Autor zdjęcia: MBP

Wzorem akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP odbywającej się w dniu 5. września w całej Polsce, również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie czytano "Lalkę" Bolesława Prusa.

Podczas spotkania przypomniano historię akcji Narodowe Czytanie i przedstawiono ciekawostki z życia tego wybitnego pisarza w postaci prezentacji multimedialnej. Wspólne czytanie poprzedziła ciekawa dyskusja, podczas której interpretowano tytuł "Lalka", wspominano ekranizacje tegoż dzieła i wspaniałych aktorów kreujących niezapomniane role, wśród których byli – Mariusz Dmochowski, Beata Tyszkiewicz, Tadeusz Fijewski ("Lalka" rok 1968), Jerzy Kamas, Małgorzata Braunek, Bronisław Pawlik ("Lalka" 1977).

Każdy z uczestników miał możliwość czytania wcześniej przygotowanych i opracowanych, scalonych tematycznie materiałów zaczerpniętych z "Lalki", które zostały zamieszczone na oficjalnej stronie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie ten tekst był czytany w całej Polsce. Zorganizowano też ciekawą wystawę selfie pt. z „Lalką w tle” oraz kiermasz taniej książki.

Wszyscy przybyli na spotkanie otrzymali na pamiątkę stempel wykonany specjalną okolicznościową pieczęcią, którą biblioteka otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP. Szkoda tylko, że zainteresowanie akcją było tak małe.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages