Trójka z kompletem po piłkarskim weekendzie - zobacz fotogalerie z meczów

2015-09-08 09:44:16(ost. akt: 2015-09-08 10:12:00)
Radość zawodników Lidera Złotowo po zdobyciu zwycięskiej bramki

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Trzy z czterech seniorskich drużyn z miasta i gminy Lubawa wygrały swoje mecze w czasie minionego weekendu. Pierwsze, historyczne zwycięstwo po awansie zanotował w A klasie Lider Złotowo.
• Lubawski Motor grał w sobotę w Dobrym Mieście z DKS-em. Goście szybko objęli prowadzenie i choć na początku drugiej połowy miejscowi IV-ligowcy zdobyli dwie bramki i doprowadzili do remisu, to ostatecznie górą byli "Motorowcy" - wynik: DKS — Motor 2:4.

• W A klasie Lider Złotowo podejmował lidera tabeli, Ossę Biskupiec Pom. Gospodarze przegrywali do przerwy 0:2, ale po zmianie stron wykazali się większą determinacją i w końcu sięgnęli po pierwsze punkty - wynik: Lider — Ossa 3:2.

• Znakomicie w nowy sezon weszli zawodnicy B-klasowej Avisty Łążyn: w środę w eliminacjach do Wojewódzkiego Pucharu Polski niespodziewanie pokonali grającą w okręgówce ekipę Delfina Rybno (3:1), a w niedzielę wygrali na wyjeździe z Mewą Smykowo (3:1). Porażki doznał Jordan Kazanice, który przegrał na wyjeździe z GKS LZS Szymbark (0:2).

Więcej o piłce nożnej, także tej w wydaniu młodzieżowym, w piątkowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".