środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Deszczowe gminne dożynki w Prątnicy

2015-09-07 11:41:51 (ost. akt: 2015-09-07 14:22:43)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Deszczowa aura, która dominowała w ubiegłą niedzielę, 6. września, popsuła szyki organizatorom plenerowych imprez. W Prątnicy odbyły się gminne dożynki i choć deszcz był dokuczliwy, to impreza przebiegała zgodnie z planem.

Dożynkowe świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. dziękczynną w kościele pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy. Po mszy mieszkańcy i goście w korowodzie dożynkowym z wieńcami przeszli na plac przy ZS w Prątnicy, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, a dalszej kolejności popołudniowy blok artystyczny.

W międzyczasie komisja oceniała potrawy przygotowane do udziału w konkursie "Kuchnia Ziemi Lubawskiej". Wszyscy mogli podziwiać też tegoroczne wieńce dożynkowe, które również brały udział w konkursie na ten "najpiękniejszy". O swojski klimat zadbał Mirek Jędrowski z zespołem, który zaprosił do wspólnej, śląskiej biesiady. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo, Etna. Po ogłoszeniu konkursowych wyników, okazało się, że konkurs na "najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" wygrała parafia Prątnica, a pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym otrzymał Klub Seniora z Rakowic. Choć zaznaczyć należy, że zarówno wszystkie wieńce były piękne oraz wszyscy uczestnicy "Kuchni" postarali się, by ich potrawy były smaczne, estetycznie podane, a stoiska ładnie udekorowane.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages