środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Wspomnienia wakacyjnych zabaw w gminie Lubawa

2015-09-05 08:00:00 (ost. akt: 2015-09-04 13:53:24)

Autor zdjęcia: OPS GL

TARGOWISKO
Wakacje był to czas odpoczynku i dobrej zabawy dla dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego w Targowisku. Te ogólnorozwojowe i integracyjne spotkania są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy wykonali skarbonki z pudełek i ozdobili według swojego upodobania. Masa solna oraz malowanie farbą z użyciem rąk okazały się dobrymi ćwiczeniami manualnymi. Na zajęciach kulinarnych powstały chłodzące, lodowe desery doskonałe na upalne dni. Poza tym na jednych z zajęć dzieci i młodzież rozwijali zmysł smaku, „małe damy” malowały paznokcie w ciekawe kolory i wzory, a codziennym zajęciom towarzyszą różne gry, m.in.: super gra duble, uno, chińczyk, kieszonkowy bystrzak i wiele innych.

LUBSTYNEK
W Lubstynku odbył się piknik rodzinny. Wśród atrakcji jakie organizatorzy przygotowali były m. in. występy uczestników wakacyjnej Placówki Wsparcia Dziennego w Lubstynku, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubstynku oraz konkurencje rodzinne, które zaangażowały wiele osób do zdrowej rywalizacji i cieszyły wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Podczas pikniku można było skosztować smaczne, swojskie jadło oraz ciasta przygotowane przez panie z Klubu Aktywnych Kobiet. Lubstynek odwiedzili również gościnnie lokalni artyści, Danuta Złotowska oraz Zbigniew Ochenkowki, promując swoje rękodzieło. Piknik zakończył się zabawą przy muzyce biesiadnej.

GUTOWO
W wakacyjnej Placówce Wsparcia Dziennego w Gutowie uczestnicy brali udział w różnorodnych zajęciach, które doskonale wypełniały wolny, wakacyjny czas. Odbył się szereg zajęć artystycznych: origami kołowe, origami modułowe, kwiaty z krepiny, graffiti pastelami. Natomiast na rozładowanie dziecięcej energii prowadzone były zajęcia sportowe oraz gry i zabawy. Dzieci kształciły również swoje kulinarne umiejętności. Podczas zajęć kulinarnych powstały proste, ale jakże pyszne przekąski m.in.: frytki, naleśniki, smaczny jabłecznik. Odbyły się także liczne, piesze wycieczki nad rzeczkę, do lasu czy do miejsca pamięci - żydowski cmentarz, którym sprzyjała słoneczna pogoda.

SZCZEPANKOWO
W Szczepankowie piękna pogoda sprzyjała rozgrywkom w piłkę nożną, konkurencjom sportowym oraz wspólnym poczęstunkom na świeżym powietrzu. W Placówce Wsparcia Dziennego został rozegrany integracyjny mecz piłki nożnej, na który przybyli na rowerach uczestnicy Wakacyjnej Świetlicy w Rumienicy. Poza meczem, dzieci brały udział także w licznych konkurencjach sportowych, a na zakończenie były chłodzące lody dla wszystkich oraz wspólne grillowanie. Poza tym dzieci i młodzież uczyli się szycia – powstały serce z filcu, został rozstrzygnięty konkurs na Miss i Mistera, a dzień wizażu okazał się atrakcją nie tylko dla dziewczynek, ale także dla chłopców, którzy relaksowali się z maseczką na twarzy.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages