Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Co dzieje się w wakacje w gminie Lubawa

2015-08-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-08-14 11:40:24)

Autor zdjęcia: OPS GL

RUMIENICA
W Wakacyjnej Świetlicy w Rumienicy często odbywają się zawody sportowe organizowane przez dzieci. Konkurencje rozgrywane są na czas i sprawiają wiele radości uczestnikom. Wiele emocji wzbudził także pokaz mody ekologicznej. Wspaniałe projekty ubrań zostały wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Poza tym odbyły się interesujące dni z eksperymentami. Dzieciaki same przygotowywały pokazy, np. woda w napełnionej szklance przewrócona do góry nogami i przykryta kartką papieru nie wyleje się itp. Ciekawym doświadczeniem był wulkan z sody, wody i octu. Butelka wstrząśnięta z takim płynem stała się naprawdę wybuchowa. Bańki mydlane stworzone przez dzieci były fajną zabawą. Dużo emocji wzbudził mecz na wodzie, a dokładnie dmuchanie słomką piłeczki pingpongowej w stronę bramki z rolki po papierze toaletowym.

ŁĄŻEK
Świetlica w Łążku jak co roku w wakacyjnych miesiącach wznowiła swoją działalność. Dzieci i młodzież uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach, podczas których nie tylko dobrze się bawią, ale i uczą. Dotychczas odbyły się już liczne zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne i sportowe. Uczestnicy wakacyjnej świetlicy malowali farbami, rysowali kredkami i pastelami, podczas zajęć technicznych przygotowali ozdoby na okna - kolorowe kwiaty i słoneczka, lepili z modeliny, plasteliny i gliny rzeźbiarskiej. Odbył także się turniej w hokeja, rozgrywki w badmintona i w piłkę oraz dzień z mega bańkami. Poza tym w świetlicy zorganizowano nocleg. Dzieci przygotowały kolację w postaci mini pizzy, wybrały się na wieczorny spacer oraz wzięły udział w nocnym maratonie filmowym.

LUBSTYNEK
Dużym wyzwaniem i zarazem przygodą dla uczestników wakacyjnej Placówki Wsparcia Dziennego w Lubstynku okazał się kurs survivalu, który przeprowadził zaproszony gość - instruktor survivalu, Jakub Dorosz. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się jak zachować się w przydatku zbłądzenia np. w lesie, jak uchronić się od słońca, wiatru bądź deszczu poznając techniki budowania szałasu. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o podróżach pana Jakuba na Syberię oraz przygotowaniach do kolejnej podróży, która odbędzie się już niebawem na pustynię Kyzył Kum. Opowieści o podróżach były świetną okazją do odkrycia tajników jakie posiada w sobie mapa i odczytywania z niej wielu rzeczy, niezbędnych do poruszania się po nieznanych nam terenach. Na koniec wszyscy uczestnicy dowiedzieli się jak ważny jest ogień dla człowieka oraz jakie ma zastosowania, po czym każdy odbył kurs rozpalania ognia przy pomocy krzesiwa.

PRĄTNICA
W Placówce Wsparcia Dziennego odbył się „piracki dzień”. Tego dnia uczestnicy chętnie zamienili się w młodych piratów. Uczyli się pirackich obowiązków, wymyślali pirackie imiona, ozdoby i pieczątki z ziemniaków. Uczestnicy najbardziej nie mogli doczekać się poszukiwania skarbu. Tego dnia otrzymali piracką mapę i wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu. Po długich poszukiwaniach udało się odnaleźć i wykopać ukrytą skrzynię wypełnioną złotymi dukatami i słodyczami. Wiele frajdy sprawiły im także zawody pirackie i tatuaże.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages