Hutnik lepszy od "Akademików" w tropikalnym sparingu

2015-08-12 13:12:51(ost. akt: 2015-08-12 13:46:01)

Autor zdjęcia: LAP

Piłkarze Hutnika Warszawa pokonali zespół Lubawskiej Akademii Piłkarskiej w sparingu rozegranym w środowe przedpołudnie na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.
Jako pierwsi na prowadzenie wyszli "Akademicy", którzy przeprowadzili ładną i szybką akcję wykończoną precyzyjnym strzałem Szymona Licznerskiego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza z czterech 15-minutowych kwart. Pod koniec drugiej przyjezdni zdołali wyrównać. Rotacje w składzie młodszych od rywali "Akademików", które były niezbędne ze względu na panujący upał, zemściły się dosyć szybko i na początku trzeciej części Hutnik zaczął niepodzielnie dominować zyskując kilkubramkową przewagę. Mecz zakończył się ich wysokim zwycięstwem 7:1, ale postawa miejscowych spotkała się z uznaniem trenera z Warszawy, który chwalił gospodarzy za wolę walki i ambitną postawę.
Warto dodać, że goście, którzy przebywają na obozie sportowym w Lidzbarku Welskim, przyjechali na mecz drużyną składającą się z zawodników urodzonych w 2003r. Z kolei gospodarze wystawili chłopców z roczników 2004 i 2005, a na boisku pojawili się nawet 9- i 8-latkowie. Po końcowym gwizdku i pamiątkowym zdjęciu zawodnicy biegiem ruszyli na boisko boczne, gdzie skorzystali z "prysznica", czyli armatek wodnych podlewających murawę.