Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Pięć osób z "tytoniowymi" zarzutami

2015-06-30 15:34:09 (ost. akt: 2015-06-30 15:47:14)
Zabezpieczony susz

Zabezpieczony susz

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej oraz pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej zlikwidowali na terenie powiatu iławskiego nielegalną krajalnię tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 ton suszu tytoniowego oraz maszynę służącą do jego produkcji. Pięć osób usłyszało zarzuty.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie powiatu iławskiego jest produkowany susz tytoniowy. Analiza zebranych materiałów w tej sprawie pozwoliła wytypować dokładne miejsca nielegalnej działalności oraz osoby związane z tym procederem.

W czwartek po południu policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie oraz pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie weszli jednocześnie na teren 3 gospodarstw w powiecie iławskim i nowomiejskim. W jednym z nich zabezpieczyli maszynę służącą do produkcji suszu tytoniowego, blisko 550 kg tytoniu oraz 3 tony suszu, które znajdowały się w busie przygotowanym do transportu. Tam też został zatrzymany organizator nielegalnej działalności – Dariusz Z. W pozostałych dwóch miejscach funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 46 ton suszu tytoniowego oraz zatrzymali 4 osoby, które usłyszały zarzuty nielegalnego przechowywania wyrobów akcyzowych.

Organizator już w najbliższym czasie odpowie za wytwarzanie wyrobów akcyzowych oraz niepłacenie podatków z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Wobec podejrzanych o przestępstwa karno – skarbowe zastosowano poręczenia majątkowe, policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 3 lat pozbawienia wolności.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 23 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Iławie. Jak zapowiadają policjanci – sprawa ma charakter rozwojowy.
in
Źródło: KWP w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages