Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Uroczysty jubileusz 80. urodzin ks. Antoniego Kitzermanna

2015-06-05 11:50:01 (ost. akt: 2015-06-05 11:52:10)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W środę, 3. czerwca w sposób uroczysty swoje 80. urodziny obchodził ks. Antoni Kitzermann, rezydent parafii w Lubawie. Jubilat otrzymał wiele słów wdzięczności i życzeń na dlasze lata kapłańskiego życia.

Ks. Antoni podczas uroczystej mszy świętej z udziałem dzieci pierwszokomunijnych dziękował za swoje 80 lat życia i Bożą łaskę.

Podczas kazania ks. Marcin Staniszewski, dziekan dekanatu lubawskiego mówił o tym, czym jest powołanie w życiu człowieka, nawiązując do jubileuszowych urodzin. ks. Antoniego. Również w imieniu całego dekanatu ks. dziekan podziękował ks. Antoniemu za kapłańską posługę. Słowa wdzięczności i kwiaty jubilatowi złożyli przedstawiciele wspólnot parafialnych i ministranci.

Ks. Antoni Kitzermann został księdzem 18 stycznia w 1959 roku. Pierwsze drogi swojej kapłańskiej posługi stawiał w Lubawie, gdzie był wikariuszem przez 4 lata w lubawskiej farze. Podczas swojej kapłańskiej drogi służył m.in. w Wąbrzeźnie, Starogrodzie, Brodnicy i Bobrowie. Od 2001 roku jest rezydentem w Lubawie i nadal służy swoją kapłańską pomocą.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages