Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Swoje święto spędzili w muzeum i hucie szkła w Olsztynku

2015-06-04 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-03 15:41:49)

Autor zdjęcia: SP Rożental

Każdego roku Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Rożentalu obchodzony jest uroczyście. W ubiegłym roku uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernk i ZOO w Warszawie. Tegoroczne święto wszystkie dzieci spędziły na wycieczce w Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym oraz Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku.

Muzeum w Olsztynku zajmuje teren o powierzchni 94 ha. Posiada bogate zbiory architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy. Zwiedzaliśmy budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Oglądaliśmy wyposażenie pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku.
Oprócz zwiedzania wielu ciekawych zabudowań mieliśmy również piknik, podczas którego mogliśmy odpocząć oraz pograć w gry i miło spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Dziecka była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego. Podczas bardzo ciekawego pokazu dowiedzieliśmy się z czego wytwarza się szkło i jak wygląda proces produkcji wyrobów artystycznych. W pomieszczeniu, gdzie znajdowały się piece było bardzo gorąco. Panowie prowadzący zajęcia z rozgrzanego szkła potrafili wykonać kwiaty, zwierzęta oraz piękne ozdoby.

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie spędzili w dobrych humorach i pięknym otoczeniu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages