Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

"Las w szkatułce" - edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej w Byszwałdzie

2015-05-18 13:22:02 (ost. akt: 2015-05-18 13:23:18)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

Do Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie zawitali wyjątkowi goście. Byli nimi pracownicy Nadleśnictwa Olsztynek, którzy „przyciągnęli” las i jego mieszkańców zamkniętych w szkatułce. Chodź brzmi to nieprawdopodobnie, rzeczywiście tak było.

W przyczepie, którą nazwano szkatułką uczniowie mogli zobaczyć osobliwości przyrodnicze najbliższych okolic, w tym również z obszaru Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. "Las w szkatułce” – tak nazywa się mobilne stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek. To pierwszy tego typu punkt w Polsce. Tworząc „Las w szkatułce" leśnicy wraz ze studentami Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie pokazali jak fascynujący i złożony jest ekosystem lasu. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.


Uczniowie mogli zobaczyć wydrę, nietoperza, rożne gatunki ptaków a także wiele gatunków roślin. Interaktywne schematy funkcjonowania tkanki przewodzącej w pniu drzewa, czy tworzenia się torfowisk były bardzo ciekawą formą przekazu wielu cennych wiadomości przyrodniczych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages