Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Edukacja, sport i rozrywka w przedszkolach i świetlicach

2015-05-16 09:00:00 (ost. akt: 2015-05-14 13:46:40)

Autor zdjęcia: OPS GL

ŁĄŻYN
Krasnale z Grupy Zabawowej realizowały ostatnio dwa projekty: sporty z piłką oraz tęczowe dni. Chłopcy najbardziej zainteresowani byli piłką nożną, a dziewczynki koszykówką. Natomiast w kolorowe dni zajęcia dotyczyły kolorów. Jednym z zadań było segregowanie elementów w różne pojemniki. Dzieci pracowały wspólnie, co sprawiło im wiele radości. Krasnale ostatnio najchętniej bawią się w farmę, dlatego ich ulubioną grą w kółku jest „Rolnik sam w dolinie”. Kiedy pogoda dopisuje, maluchy spędzają czas na placu zabaw.

ZŁOTOWO
Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego ostatni czas spędziły bardzo aktywnie. Często wychodziły na spacery po najbliższej okolicy i bawiły się na szkolnym placu zabaw. Poza tym na zajęciach technicznych dzieci tworzyły swoje własne gry planszowe. Wykorzystały do tego kolorowe kartki, mazaki oraz różne wzorki z ozdobnych dziurkaczy. Dzieci uwielbiają również zabawy integracyjne, które wprowadzają dobry nastrój i życzliwą atmosferę. Należą do nich między innymi zabawy w gorące krzesła, zoo, głuchy telefon czy też wędrujący grosik.

ROŻENTAL
Dzieci z Grupy Zabawowej jak co roku świętowały Dzień Strażaka. Odwiedziły remizę, przyniosły kwiaty, zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wierszyk. Panowie poczęstowali dzieci słodyczami. Wizyta w remizie strażackiej bardzo podobała się maluchom. Niektóre dzieci wcieliły się nawet w rolę rannych, aby zaprezentować pozostałym jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Najbardziej jednak wszyscy czekali na puszczanie wody z węża. Przyszedł też czas na długo oczekiwaną przejażdżkę wozem strażackim. Poza tym panowie pokazali maluchom całe wyposażenie samochodu i tłumaczyli zastosowanie każdego z elementów.

PRĄTNICA
Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego bardzo aktywnie spędzały ostatnio czas, chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, teatralnych i sportowych. Dużo czasu spędziły także na świeżym powietrzu, poznały nowe gry i zabawy. Pamiętały również o Dniu Ziemi. Dzieci chętnie bawiły się w nowe gry: „złap rekina”, „kulki” czy „susza” i „powódź”. Uczestniczyły również w zawodach zręcznościowych, w jeździe na rolkach, w meczu piłki nożnej czy w turnieju mini hokeja. Realizowały również zajęcia projektowe: „Zdrowie to podstawa” i „Pomagajmy”. Zajadały się również pysznymi goframi i frytkami.

SAMPŁAWA
Dzieci z Grupy Zabawowej w Sampławie dowiedziały się ostatnio wszystkiego na temat snów: kiedy je zapamiętujemy i dlaczego nie wszystkie z nich pamiętamy. Każdy opowiedział swój sen, niekiedy opowieści te budziły grozę. Zorganizowany został również bal piżamowy, podczas którego każdy był ubrany w strój do spania. Były także zabawy z poduszkami, kołysanki oraz piżamowy pokaz mody, podczas którego każdy zaprezentował swój strój do spania.
Poza tym dzieci także podczas projektu „ogrodnik” sadziły warzywa i kwiatki, które teraz zdobią parapety w sali. Poznały także narzędzia ogrodnika, oraz nauczyły się piosenki „Kwiatki, bratki i stokrotki”.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages