środa, 18 października 2017. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Spotkali się z poezją przed kinowym ekranem

2015-04-29 10:41:16 (ost. akt: 2015-04-29 10:43:22)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Kinie "Pokój", odbyły się XXXIII "Spotkania z poezją". W konkursie recytatorskim udział wzięło 29 uczniów z lubawskich szkół oraz 33 uczniów z gminy Lubawa: z Kazanic, Tuszewa, Prątnicy, Byszwałdu, Sampławy, Rożentala i Grabowa-Wałdyk.

Jury - Aleksandra Ennassiri z Urzędu Gminy Lubawa, Monika Kazimierczyk - instruktorka grupy teatralnej Ło/Men oraz Andrzej Lewicki z lubawskiego MOK , w każdej kategorii przyznało po dwie nagrody Grand Prix oraz Wyróżnienia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz mały upominek. 

Wyniki:
ELIMINACJE GMINNE:


Grand Prix 

kl. I-III:
Paweł Nowacki - "Szybko" Danuta Wawiłow,
Zuzanna Wojtowicz - "Żaba w Afryce" Marek Dutkiewicz,

kl. IV-VI
Oliwia Gumowska - "Po co krowie rogi na głowie" Wanda Chotomska,
Wiktoria Gumowska - " Trzęsawka" Natalia Usenko,

kl. gimnazjalne
Martyna Wrzesińska - "Alles in Ordnung" Cz. Czubak, "Mówiłam żartem" A. Osiecka
Tymoteusz Ostrowski - "Co się stało z Barabaszem" Zbigniew Herbert, "Zwierzoczłekoupiór" Tadeusz Konwicki

Wyróżnienia:

KL. I-III
Wiktoria Wejnarska - "Małpa w kąpieli" Aleksander Fredro,
Ilona Szczepańska - "Niespodzianka" Ludwik Jerzy Kern,

Kl. IV-VI
Anastazja Lewandowska - "W królestwie kotów" Ludwik Jerzy Kern
Kacper Lasikowski - "Kołysanka" Hanna Januszewska

Kl. gimnazjalne
Kamila Lubiejewska - "Schnąca limba" - K. Przerwa-Tetmajer, "Bransoletka" Ewa Nowak

ELIMINACJE MIEJSKIE

GRAND PRIX

Kl. I-III
Kinga Raszkowska - "Owsianka" Natalia Usenko
Kacper Kasprzycki - "Dwa fortepiany" Wanda Chotomska

kl. IV-VI
Julia Buczkowska - "Dialog z pluskwą" Ludwik Jerzy Kern
Wioletta Ismer - "Śmierć w kręgu rodziny" Ludwik Jerzy Kern

kl. gimnazjalne
Julia Szczepańska - "Miłość trzynastolatki" Lucyna Legut, "Kto chce bym go kochała" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
Daria Ismer - "Wędrówka" Danuta Wawiłow, "Bóg nigdy nie mruga" Regina Brett

Wyróżnienia:

KL. I-III
Dominika Polmańska - "Czekoladki dla sąsiadki" Dorota Gellner,
Oliwer Gorczyc - "Sowa" Jan Brzechwa

kl. IV-VI
Julia Rutkowska - "Pan Słowik" Marian Załucki

kl. gimnazjalne
Antonina Kaczmar - "O rodzicach" Ludwik Jerzy Kern, "Mały książę" A. De Saint-Exupery

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages