Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Wiosenno-wielkanocne zajęcia w gminnych placówkach

2015-04-11 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-10 13:51:26)

Autor zdjęcia: OPS GL

ROŻENTAL
W Grupie Zabawowej w Rożentalu dzieci poznały tradycje związane z Wielkanocą. Gościem na zajęciach był królik, który kolejnego dnia zostawił dla dzieci niespodziankę i ukrył się wokół szkolnej wystawki. Ponadto nie mogło obyć się bez malowania różnokolorowych pisanek. Powstały papierowe zwierzęta symbolizujące święta – baranki, kurczaki i króliki, a wszystkie stworzone z recyklingu.
Odbyły się również zajęcia o tematyce muzycznej z zastosowaniem instrumentów. Różne dźwięki przez kilka dni można było usłyszeć na szkolnym korytarzu.

RAKOWICE, LUBSTYNEK, SZCZEPANKOWO
Członkowie Klubu Seniora w Rakowicach, Panie z Klubu Aktywnych Kobiet w Lubstynku oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepankowie uczestniczyli w zajęciach artystycznych. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Niedźwiecka – wychowawca Placówki Wsparcia Dziennego w Mortęgach. W trakcie zajęć uczestnicy wykonali piękne drzewka z mchu leśnego, które przyozdobili drobiazgami o tematyce świątecznej: zajączkami, kurczakami oraz pisankami.

KAZANICE
Dzieci z Grupy Zabawowej w Kazanicach realizowały projekt „Ogień”. Przywitały także radośnie wiosnę. Z tej okazji wykonały motylki z rolek po papierze toaletowym. Dzieci przygotowywały się również do Świąt Wielkanocnych. Tworzyły kurczaki wykluwające się ze skorupek oraz zdobiły styropianowe jaka. Przedszkolaki świętowały też podwójne urodziny: Lenki i Andrzejka. Był tort i inne smakołyki. W ubiegłym miesiącu nie zabrakło niestety także smutnych wydarzeń. Dzieci musiały pożegnać się ze swoją koleżanką, która zmienia miejsca zamieszkania.

JARMARK
Już po raz trzeci na lubawskim rynku można było podziwiać prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież z Grup Zabawowych i Placówek Wsparcia Dziennego funkcjonujących na terenie Gminy Lubawa. Na lubawskim rynku zrobiło się bardzo kolorowo, kilkunastu wystawców prezentowało wielkanocne rękodzieło, można było podziwiać: kolorowe pisanki, wielkanocne koszyki, baranki i kurczaki oraz wiele innych wyrobów rękodzielniczych. Pomimo niesprzyjającej aury, na lubawskim ryku tego dnia pojawił się wiosenny klimat. Wszystkim, którzy zawitali do naszego stoiska, serdecznie dziękujemy.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages