Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Echo wielkanocnych przygotowań

2015-04-11 09:00:00 (ost. akt: 2015-04-10 13:03:13)

Autor zdjęcia: OPS GL

BYSZWAŁD
Maluchy z Grupy Zabawowej w Byszwałdzie przygotowywały się do nadejścia wiosny. Aby ją godnie przywitać zostały zrealizowane między innymi dwa kręgi tematyczne: „wiosenne przebudzenie” oraz „oznaki wiosny”. Podczas zajęć dzieci obejrzały inscenizację zatytułowaną „Przedwiośnie w lesie”, dzięki której dowiedziały się, jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Maluchy utrwaliły także nazwy oraz poznały krótką charakterystykę zwierząt leśnych.
Dzieci wybrały się również na spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny. Dowiedziały się między innymi jakie ptaki wracają z ciepłych krajów oraz w jaki sposób przyroda budzi się do życia. Poznały także sens przysłowia „w marcu jak w garncu” oraz stworzyły swój kalendarz, w którym codziennie zaznaczają aktualną pogodę. Wiele radości sprawiło również maluchom założenie wiosennego kącika przyrody, w którym obserwują rozwój roślin.

RUMIENICA
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rumienicy spotkały się, by doskonalić swoje umiejętności manualne poprzez tworzenie oryginalnych stroików wielkanocnych. Dekoracje wykonywane były z różnych materiałów takich jak: gałązki brzozy i bukszpanu, mech, kawałki kory. Użyto także kolorowych wstążek, kwiatów i jajeczek. Panie odkryły w sobie nowy talent oraz wykazały się dużą pomysłowością. Spotkanie było także świetną okazją do rozmów.

ZŁOTOWO
W Grupie Zabawowej w Złotowie maluchy przygotowywały się do nadejścia nowej pory roku. Wykonały marzannę oraz wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Złotowie przywitały wiosnę. Dzieci dowiedziały się również, co wpływa na nasze zdrowie, czym są witaminy oraz gdzie należy ich szukać. Stworzyły także plakat zatytułowany „To jest zdrowe”, za pomocą obrazków wyciętych z gazet. Poznały również smak różnych warzyw i owoców, które same przyniosły na zajęcia.

BYSZWAŁD
Święta Wielkanocne były dla członków Klubu Seniora w Byszwałdzie doskonałą okazją do wspólnego działania. Panie spotkały się na warsztatach artystycznych. Wykonały piękną, bardzo okazałą palmę wielkanocną, którą ozdobiły kolorowymi kwiatami. Spotkanie było również doskonałą okazją do spędzenia czasu wolnego przy kawie oraz do wspólnych rozmów i omówienia planu dalszych działań.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages