Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Misterium Męki Pańskiej u progu Wielkiego Tygodnia

2015-03-30 11:30:06 (ost. akt: 2015-03-30 13:48:38)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Misterium Męki Pańskiej wystawiane przed Wielkanocą stało się już tradycją. Tegoroczna inscenizacja, jak zwykle, przyciągnęła tłum mieszkańców Lubawy i okolicy.

Misterium przedstawiono dwukrotnie - w sobotę i niedzielę, 28. i 29. marca wieczorem. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, publiczność była bardzo liczna, wszystkie miejsca siedzące były zajęte i dużo osób też stało.

Ostatnie chwile z życia Chrystusa i biblijne wydarzenia z tym związane przedstawiła grupa prawie 90 aktorów amatorów z miasta i gminy Lubawa. Wzorem lat poprzednich zastosowano formy teatru narracji, ruchu i tańca. Kompozycję urozmaiciła różnorodna muzyka, sporo było tej współczesnej, a przejmujące dźwięki można było usłyszeć w czasie sceny ukrzyżowania i śmierci Jezusa.Inscenizację urozmaiciły teksty literackie z różnych epok - od romantyzmu po literaturę współczesną. Sporo rolę w czasie misterium odegrały też dekoracje, stroje aktorskie, światła i dźwięk. Wszyscy, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest Misterium Męki Pańskiej, zasługują na dużą pochwałę i gratulacje. To dzięki nim co roku u progu Wielkiego Tygodnia możemy przeżywać to co miało miejsce u podstaw chrześcijaństwa. Dziękujemy!* Misterium wystawione zostanie jeszcze w Iławie, we wtorek 31. marca o godz. 19.00 w hali Iławskiego Centrum Sportu przy ul. Niepodległości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Joanna #1705220 | 109.95.*.* 3 kwi 2015 13:55

    Oglądam Misterium Męki Pańskiej w naszej telewizji lubawskiej. Piękne widowisko.Tylko Jezusowi zabrakło korony cierniowej . Korona cierniowa towarzyszyła Jezusowi w drodze krzyżowej i w czasie śmierci i jest obok krzyża najważniejszym symbolem męki . Dlaczego ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages