Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Otwarte szkolne drzwi dla przyszłych uczniów

2015-03-26 14:00:00 (ost. akt: 2015-03-26 10:01:06)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

W Szkole Podstawowej w Byszwałdzie odbył się Dzień Otwarty. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom 4,5 i 6-letnimi ich rodzicom jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły, Janusz Pszczoliński, serdecznie witając dzieci i ich bliskich w murach szkoły. Następnie odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszaków i przedszkolaków. Dzieci z rodzicami zwiedzały szkołę, zbierając figury geometryczne przyczepione na drzwiach szkolnych pomieszczeń, z których potem zbudowały rakietę. Dzieci bawiły się chustą animacyjną-lot w kosmos, brały udział w balonowych eksperymentach i zajęciach plastycznych.

Rodzice obejrzeli krótką lekcję języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i słuchawek w multimedialnej sali językowej. Dzieci miały okazję wysłuchać piosenki w j. angielskim w słuchawkach i były zachwycone. Wykorzystanie tablicy interaktywnej oraz gier i zabaw dydaktycznych przekonały przyszłych uczniów i ich rodziców,że języka obcego można uczyć się w sposób przyjemny, interesujący i efektywny. Na zakończenie spotkania rodzice obejrzeli prezentację szkoły przedstawiającą ważniejsze wydarzenia z życia szkoły, osiągnięcia, ofertę edukacyjną. Bardzo nam miło, że na spotkanie przyszło tak wielu zainteresowanych naszą szkołą Rodziców.SP ByszwałdPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages