Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Dyrektor Zawadzki odpowiada staroście Polańskiemu

2015-03-19 08:30:52 (ost. akt: 2015-03-19 11:07:32)

Autor zdjęcia: Archiwum/bu

Temat nieprawidłowości na stołówce lubawskiego Zespołu Szkół, rezygnacja ze stanowiska dyrektora Bolesława Zawadzkiego czy plotki dotyczące potencjalnych cięć w zatrudnieniu nauczycieli i naborze uczniów rozgrzewają nie tylko samych zainteresowanych, ale także bardzo wielu mieszkańców miasta i gminy Lubawa.

Tydzień temu w sprawie tej oświadczenie wydał starosta powiatu iławskiego, Marek Polański. Teraz otrzymaliśmy odpowiedź Bolesława Zawadzkiego, wciąż - mimo złożęnia rezygnacji - dyrektora Zespołu Szkół w Lubawie. Zapraszamy do lektury jutrzejszego wydania "Głosu", w którym nieco więcej o postępowaniu prowadzonym przez policję i prokuraturę w sprawie nieprawidłowości wykrytych w szkolnej stołówce, a poniżej treść nadesłanego przed dyr. zawadzkiego oświadczenia:


Odpowiedź na oświadczenie Starosty

Czuję się zobowiązany, przede wszystkim z moralnego punktu widzenia, do odniesienia się do treści „oświadczenia Starosty”, które ukazało się w ostatnich dniach na portalach internetowych, a dotyczyło funkcjonowania Szkoły, którą kieruję. Pragnę wskazać kilka ważnych kwestii. Podczas zwołanego przez Starostwo spotkania z pracownikami Szkoły, w którym uczestniczyli Starosta Marek Polański, członek Zarządu Powiatu Maciej Rygielski oraz dyrektor Wydziału Edukacji Jadwiga Kolman spotkało mnie niemile zaskoczenie. Panowie, udając wstępnie życzliwość, zarzucili mi ostatecznie wiele wyimaginowanych nieprawidłowości. Moja decyzja o rezygnacji z funkcji dyrektora była związana z brakiem realnej możliwości współpracy ze Starostwem, które w mojej ocenie chce doprowadzić do ograniczenia rozwoju Szkoły w naszym mieście. To był jedyny powód mojej rezygnacji. Tuż przed wyborami samorządowymi otrzymałem nagrodę od byłego starosty Macieja Rygielskiego, za pracę na rzecz Szkoły, a wcześniej otrzymałem wyróżniającą ocenę pracy. Jestem przekonany, że nagła ilość kontroli jest szukaniem przysłowiowych "haków" na mnie. Żądanie Starostwa, abym tłumaczył się z części zjedzonego przez nauczycieli podczas Wigilii np. banana, gruszki, czy jabłka przekroczyło granice przyzwoitości.

Niespotykana wcześniej zarówno ilość, długotrwałość oraz jedność czasowa następujących z inicjatywy Starostwa kontroli i audytów destabilizuje pracę kadry Szkoły, o atmosferze pracy nawet nie wspominam. Moja rezygnacja wprost wskazywała na jej powody. Została ona przyjęta z dużym opóźnieniem. Funkcję dyrektora będę pełnił zgodnie z decyzją Starostwa do końca maja 2015 roku. Skoro zarzuty według Starostwa są poważne i sprawa została przekazana organom ścigania, to moja rezygnacja powinna zostać przyjęta niezwłocznie, a kierowanie szkołą powinien przejąć zgodnie z prawem jeden z wicedyrektorów. O co więc w tej całej sprawie chodzi? Zgodnie z poleceniem Starosty protokoły zdawczo-odbiorcze oraz majątek były przygotowane do przekazania następcy na 27 lutego br.
Jeden z członków Zarządu Powiatu otrzymał w związku z zarzutami pismo przedprocesowe od mojego pełnomocnika z żądaniem wyjaśnienia. Oświadczenia Pana Starosty Polańskiego w mojej ocenie są obraźliwe.

Jeżeli były ze strony Szkoły, mojej albo Starostwa jakiekolwiek nieprawidłowości, to mam nadzieję, że zostaną wyjaśnione, a winni poniosą stosowną odpowiedzialność. Póki co, ocenę całej sprawy pozostawiam Czytelnikom, ale zapewniam, że nie będę bierny, kiedy ataki personalne na mnie lub dobre imię Szkoły będą się w dalszym ciągu nasilały. Pragnę też zwrócić uwagę Czytelników na fakt, że w tej całej dyskusji Starostwo skupia się głównie na budynkach Szkoły zlokalizowanych przy ul. Kupnera, tj. tzw. zawodówce, internacie i warsztatach. Przez prawie 14 lat ciężko pracowałem na stanowisku dyrektora Szkoły. Efekty mojej pracy oraz nauczycieli, jak i całej kadry są widoczne dla Mieszkańców miasta i gminy Lubawa. To dorobek, którego nie mam zamiaru stracić w wyniku jakichkolwiek zarzutów. Nie zamierzam przyczyniać się do ograniczania rozwoju Szkoły, co może skutkować zwalnianiem pracowników. Nie tylko mieszkańcy Lubawy zauważyli, że w ostatnich latach Lubawa utraciła szpital a nawet ambulatorium. Ja nie będę wpisywał się w ten nurt. Lubawa jest miastem, w którym żyję i na którym mi zależy.

Bolesław Zawadzki

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages