Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Ochotnicy usłyszeli na walnym wiele pochwał

2015-02-27 09:02:11 (ost. akt: 2015-02-27 09:13:45)

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Druhowie z lubawskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym. Jak to zwykle na takich zebraniach bywa było wiele cyferek i podsumowań, ale też jedna - dla wielu zaskakująca - "niespodzianka".

Służba ochotników z Lubawy jest dla wielu wzorem do naśladowania. Podziw i zazdrość może budzić także stan wyposażenia remizy, od galowych mundurów zaczynając, a na sprzęcie ratowniczym kończąc. Ostatnie walne strażaków potwierdziło te fakty i niemal całe spotkanie przebiegło w miło i przyjaznej atmosferze.

Zebranie rozpoczął prezes Piotr Stawiarski, który po oficjalnym powitaniu gości przystąpił do wręczania nagród i podziękowań. Statuetki za pomoc sprzętową trafiły m.in. w ręce Łukasz Rytlewskiego (Rytmar) i Marcina Mączkowskiego (Salon BHP z Kurzętnika), a ponadto mają dotrzeć do nieobecnych: Sebastiana Karkuta (Tir-Ko) i Michała Szpanowskiego (Protektor BHP). Za pomoc finansową doceniono natomiast burmistrza Macieja Radtke, który z kolei za zaangażowanie na rzecz jednostki wyróżnił statuetką naczelnika Piotra Milewskiego. Następnie strażackie władze, na czele z kpt. Kamilem Szczechem (dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Iławie) wręczyły legitymacje członkowskie nowym druhom: Katarzynie Szydłowskiej, Aleksandrze Kowalskiej, Pawłowi Osmańskiemu, Piotrowi Ornowskiemu. Ponadto wręczono:
• zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu kierowania ruchem drogowym: Dorota Karbowska, Szymon Soboczyński, Radosław Wielgoszyński, Paweł Turulski, Patryk Krotowski;
• wyróżnienia za udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratowniczych: Dorota Karbowska, Katarzyna Rynkowska, Patryk Morenc, Zbigniew Kowalski.

Były też i niespodzianki: pierwsza to dość niespodziewane odwołanie z funkcji delegata na Zarząd Powiatowy OSP druha Wincentego Szarmacha, a druga - zdecydowanie bardziej przyjemna - deklaracja burmistrza o możliwej budowie nowej siedziby dla lubawskich strażaków.
Więcej na temat walnego zebrania w piątkowym "Głosie Lubawskim".


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages