Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Liczne grono słuchaczy na koncercie muzyki poważnej w Lubawie

2015-02-25 18:00:00 (ost. akt: 2015-02-25 15:44:34)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W poniedziałek, 23. lutego w 10 miastach województwa warmińsko-mazurskiego ruszył projekt "Kultura Dostępna - Spotkanie z Muzyką Poważną". W ramach tego projektu, w ubiegły wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbył się koncert muzyki poważnej.

Projekt ma na celu udostępnianie kultury wysokiej i kształtowanie zainteresowania muzyką poważną wśród wszystkich grup społecznych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.Składają się na niego koncerty muzyki poważnej oraz spotkania ze znanym i cenionym artystą Kazimierzem Kowalskim, który przybliży biografie kompozytorów oraz opowie anegdoty związane z historią powstania prezentowanych dzieł.

Do realizacji przedsięwzięcia zaproszono wybitnych polskich śpiewaków, gwarantujących najwyższy artystyczny poziom wykonania, m.in.: Emilię Zielińską, Ewę Szpakowską, Małgorzatę Kulińską, Mirosława Niewiadomskiego, Andrzeja Niemierowicza, Andrzeja Jurkiewicza. Artystów usłyszymy w najpopularniejszych fragmentach arii oraz duetów z oper i operetek, takich jak: "Straszny Dwór", "Halka", "Hrabina", "Krakowiacy i górale", "Flis", "Tosca", "Cyrulik sewilski", "Wesele Figara", "Carmen", "Hrabina Marica" czy "Księżniczka czardasza"

Wszystkie koncerty są promowane i omawiane w Pierwszym Programie Polskiego Radia, w audycjach prowadzonych przez Kazimierza Kowalskiego. Projekt realizowany jest we współpracy z Polską Operą Kameralną - Polska Agencja Artystyczna z Łodzi i potrwa do 6 marca tego roku.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages