Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Lubawska orkiestra pokazała klasę

2015-02-09 11:48:37 (ost. akt: 2015-02-09 11:50:50)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość. Miejska Orkiestra Dęta świętowała 15-lecie swojej działalności, za co otrzymała wiele ciepłych słów i życzeń powodzenia na kolejne lata. 


W oficjalnym rozpoczęciu imprezy nie zabrakło przemówień i gratulacji. Burmistrz, Maciej Radtke podziękował kapelmistrzowi seniorowi - Stefanowi Raczyńskiemu i obecnemu - Mateuszowi Raczyńskiemu, instruktorom, muzykom i tancerkom, za zaangażowanie i rozwój kulturalny miasta, życzył kolejnych sukcesów, miłości do muzyki i satysfakcji z pracy.— Około 20 lat temu był pomysł powstania orkiestry w Lubawie, ale się nie udało. Gdy 15 lat temu zjawił się Stefan Raczyński, pamiętam wiele takich głosów, że orkiestra się nie uda, że nie będzie chętnych, że mamy zdekompletowane instrumenty. Jak widzicie udało się, za co wielkie dziękuję — mówił na początku przemówienia burmistrz, Maciej Radtke. Lubawska Miejska Orkiestra Dęta powstała 1 lutego 2000 roku, przez 15 lat swojego działa kształciła muzycznie blisko 80 osób, niektórzy są w jej składzie od samego początku. Orkiestra uświetnia wiele wydarzeń i imprez miejsko-kulturalnych i religijnych w naszych parafiach. Jubileuszowy, niedzielny koncert, który dała orkiestra, był wyjątkowy. Muzycy zaprezentowali się w nowym repertuarze i zrobili to bardzo profesjonalnie. Ich występ wielokrotnie nagradzali licznie zgromadzeni słuchacze. Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zachwycona #1660580 | 109.95.*.* 9 lut 2015 19:42

    Gratulacje i wszystkiego najlepszego dla naszej dumy lubawskiej! A teraz nie na temat : proszę przywróćcie starą szatę tej strony ,bo naprawdę nie można się połapać po co papugować WP czy Onet

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages