Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Lekcja języka niemieckiego inna niż wszystkie

2014-11-05 14:48:04 (ost. akt: 2014-11-05 14:50:29)

Autor zdjęcia: ZS Sampława

Do Gimnazjum w Sampławie zawitała lektorka „Deutsch-Wagen-Tour”, Magdalena Jurowska z Olsztyna. Zajęcia są bardzo atrakcyjną, ciekawą formą nauki języka obcego.

„Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie, którego celem jest promowanie języka i kultury Niemiec, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. Potwierdzeniem sukcesu „D-W-T” jest certyfikat European Language Label, przyznany w 2010 roku. Obecnie trwa druga edycja projektu, a honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W celu osiągnięcia wyznaczonych celów animatorzy projektu podróżują po całej Polsce, odwiedzając szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Dzięki gościnności pani dyrektor Bogumiły Ruczyńskiej, na zaproszenie Anny Piontek, nauczycielki języka niemieckiego „Deutsch-Wagen-Tour” dotarł również do Gimnazjum w Sampławie.

Gimnazjaliści przywitali gościa krótkim występem muzycznym- zaśpiewali kilka piosenek w języku niemieckim. Następnie odbyły się zajęcia w formie warsztatów w trzech grupach. W trakcie, momentami wręcz szalonych zajęć, praktyczne zostało połączone z pożytecznym, czyli nauka z zabawą. Prowadząca zajęcia pani Magdalena Jurowska dała możliwość zarówno poszerzenia w atrakcyjny sposób wiedzy z zakresu języka niemieckiego, jak i udoskonalenia sprawności fizycznej. Były tańce, gra w piłkę nożną oraz zabawy z kolorową chustą animacyjną wraz z utrwalaniem nazw miesięcy, pór roku i zjawisk atmosferycznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu muzyki i piłki nożnej. Zwycięzcy obdarowani zostali kolorowymi koszulkami z logo projektu, a pozostali otrzymali drobne upominki. Uczniowie niewątpliwe nabrali jeszcze większej ochoty do nauki języka niemieckiego.

W czasie zajęć rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce niemieckiej. Zwycięskie prace wykonali: Jakub Lewalski, Tymoteusz Ostrowski, Aleksandra Kaczorowska, Martyna Zdrojewska, Weronika Susmarska, Dominika Kraśnicka, Sylwia Mederska oraz Marcelina Syguła.

Zajęcia były bardzo kolorowe, głośne, wesołe, ale przede wszystkim wzbogacające językowo. Uczniowie bardzo dobrze się bawili, angażowali się w przebieg zajęć oraz każde zadanie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KKafka #1717416 | 120.164.*.* 20 kwi 2015 10:17

    Lekcje języka niemieckiego przez skypa są często dużo tańsze od tych udzielanych twarzą w twarz.Taka nauka wciąż kosztują tutaj http://preply.com/pl/niemiecki-przez-sky pe od 10 do 30 zł za godzinę, ale możliwość nauki „matmy” czy „niemca” w domowych pieleszach i z możliwością wyłączenia nauczycielki(a) jest dla wielu osób bezcenna. Oczywiście można rozmawiać z nauczycielem języka niemieckiego przez skypa, lecz płacisz za każdą godzinę, a rozmawiasz z innymi zupełnie za darmo bo wszyscy się uczą!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages