Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wspólnicy usłyszeli zarzut rozboju


2014-09-20 12:00:00 (ost. akt: 2014-09-19 13:57:15)

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi Przemysławowi D., który wspólnie z 15–letnim kolegą napadł na mężczyznę na jednej z ulic w Lubawie. Pokrzywdzony o wszystkim poinformował policjantów.


Funkcjonariusze ustalili sprawców i zatrzymali ich. Starszemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a młodszy ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że został napadnięty mężczyzna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do pokrzywdzonego podeszło dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili go, po czym z ręki wyrwali mu telefon i portfel z pieniędzmi.

Lubawscy policjanci rozpytali zgłaszającego, przesłuchali wielu świadków. Zebrany materiał pozwolił wytypować sprawców, którymi okazali się 19–letni Przemysław D. oraz jego o 4 lata młodszy kolega. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 15-latek był także poszukiwany przez sąd, który wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia chłopaka do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 15-latek nie wrócił z przepustki wakacyjnej.
Teraz mieszkańcy Lubawy za dokonanie rozboju będą się tłumaczyć przed sądem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ponury grabarz #1489624 | 31.61.*.* 21 wrz 2014 01:19

    co to za facet ze dal sie takim leszczom?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages