Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Letnie zajęcia dzieciaków z gminy

2014-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2014-07-11 12:39:19)

Autor zdjęcia: OPS GL

RAKOWICE

W ostatnim czasie w Świetlicy Środowiskowej i Grupie Zabawowej w Rakowicach odbywały się ciekawe zajęcia oraz zadania, które wykonywali uczestnicy świetlicy i grupy. 
Maluszki brały udział w projekcie sklep, podczas którego segregowały towary przydzielając je do odpowiednich sklepów, oglądały, dotykały polską walutę, a przede wszystkim wspólnie bawiły się w sklep. Ulubionym punktem dnia dla dzieci były wyjścia na świeże powietrze, podczas których mogły przyglądać się zwierzętom domowym i bawić się na trawie. 
Starsi uczestnicy idąc śladami dzieci z grupy także bawiły się w sklep. Nie obyło się także bez spacerowania i zabawy w terenie oraz zajęć kulinarnych, podczas których głównym składnikiem były truskawki.

MORTĘGI

Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej z Mortęg na dobre rozpoczęcie wakacyjnego sezonu postanowili wybrać się na wycieczkę do Ostródy. 
Pierwszym punktem programu był ciekawy spacer, którego zakończeniem były pyszne lody. Wycieczkowicze z niecierpliwością oczekiwały jednak wizyty w Aquaparku, podczas której uciechom i szaleństwom wodnym nie było końca. Końcowym punktem wyprawy był posiłek w Mc Donald’s. 
Zajęcia w świetlicy upływają pod znakiem aktywności. Najchętniej grają w piłkę nożną, siatkówkę oraz dwa ognie. Dużą popularnością cieszą się też zabawy w piaskownicy oraz gra w mini – hokeja. Prowadzone są też zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Do świetlicowego grona dołączył nowy „uczestnik” – Franek. Jest to niebieska papuga falista, którą dzieciaki otrzymały jako nagrodę za sumienne i aktywne uczestnictwo w projekcie edukacyjnym „MIŚ”. Dzieci z dużym zaangażowaniem zajmują się ptakiem i karmią go.OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages