Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Rodzinnie u przedszkolaków z gminy Lubawa

2014-05-31 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-29 14:30:52)

Autor zdjęcia: OPS GL

RAKOWICE

W czasie tegorocznych Dni Rodziny uczestnicy Świetlicy Środowiskowej i Grupy Zabawowej w Rakowicach brali udział w zajęciach warsztatowych, których celem było między innymi oddziaływanie na prawidłowe wychowanie i socjalizowanie dzieci a także integracja oraz aktywizowanie mieszkańców wsi. 
Podczas zajęć świetlicowych dzieciaki i członkowie Klubu Seniora mieli okazję lepiej się poznać w trakcie ćwiczeń aerobikowych. 
Odbyły się zadania dla maluchów i ich mam, które sprzyjały okazywaniu pozytywnych uczuć, wzajemnej współpracy oraz stymulowały rozwój poznawczy i społeczny u dzieci. Taka inicjatywa z pewnością dostarczyła rodzicom nowych pomysłów do zabawy ze swoją pociechą.
Oprócz przygotowań do wydarzeń rodzinnych dzieci korzystały ze słonecznej pogody: spacerowały i spędzały czas na placu zabaw. 


ŁĄŻYN

Słoneczna pogoda mobilizuje mieszkańców Łążyna do aktywności. Spotkania w Grupie Zabawowej, Centrum Aktywności Lokalnej i Klubie Aktywnych Mam owocują efektami wspólnej pracy.
W grupie zabawowej maluchy pracowały nad projektem „WODA”. Poznały trzy stany skupienia: stały, ciekły oraz gazowy. Podczas wspólnych zabaw przekazywały sobie z rąk do rąk naczynie pełne wody. Mimo dużego skupienia nie obyło się bez paru kropel na podłodze. Wielkim zainteresowaniem również cieszyło się smakowanie wody kwaśnej, słodkiej oraz słonej. Kolejnym projektem w Grupie Zabawowej była „Rodzina’’. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia na których dzieci były jeszcze niemowlętami. 
Dzieci z Centrum Aktywności Lokalnej miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich na Dniu Matki, który odbył się na sali wiejskiej w Łążynie. Zbliżający się koniec roku to ciągła nauka i walka, o oceny. Dużo dzieci uczy się teraz by na świadectwie były jak najlepsze stopnie z różnych przedmiotów. Trzeba również znaleźć czas na odpoczynek i relaks, a także dobrą zabawę, a tego ostatnio nie brakowało. Uczestnicy z własnej inicjatywy, urządzili sobie mały „Mam Talent”, gdzie prezentowali piosenki, a także różne tańce. Podczas zajęć uczestnicy podróżując po Europie poznawali kraje i zwyczaje w nich panujące.

BYSZWAŁD

Maluchy z Grupy Zabawowej Misie w Byszwałdzie pracowały nad projektem pod nazwą "kwiat", podczas którego poznawały różne rodzaje kwiatów, ich zapach i budowę.
Dzieci podczas zajęć edukacyjnych zapoznały się z budową kwiatostanu tulipana, bzu i stokrotek, następnie biorąc udział w zajęciach plastycznych zrobiły własny obraz pt. „budowa kwiatu”. Wykonywały doświadczenia związane z kwiatkami, potwierdziły się przekonania dzieci, że do życia kwiatów potrzebne są przede wszystkim woda, słońce. Wspólnie malowały plakat o tematyce kwiatów polnych, który trafił na wystawkę prac plastycznych.
W tym miesiącu w grupie świętowano także urodziny Zuzi, Aniusi, Adrianka i Kamilka. Maluszki wraz ze swoja wychowawczynią urządziły wspólnie Kinder Ball – humory dopisywały, konkurencje się udały, a brzuszka napełnione zostały pysznościami, które mamusie przygotowały.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages