Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Rozmaita tematyka zajęć dla dzieci i młodzieży z gminy

2014-05-25 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-23 12:14:39)

Autor zdjęcia: OPS GL

SZCZEPANKOWO

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Szczepankowie podczas zajęć przygotowały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Natomiast w Grupie Zabawowej maluchy poznały zwierzęta żyjące w gospodarstwie rolnym.
Korzystając ze słonecznej pogody uczestnicy świetlicy często wychodzili na spacer i grali w piłkę. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały i upiekły pyszne babeczki.
Dzieci z Grupy Zabawowej podczas zajęć rozmawiały o zwierzętach żyjących w gospodarstwie rolnym. Następnie poszły do gospodarstwa państwa Dymczyk, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają zwierzęta, które widziały na obrazkach. Dzieciom największą radość sprawił kucyk, na którym miały okazję pojeździć. W Grupie Zabawowej urodziny obchodziła Alicja, której wszyscy życzyli stu lat.

ROŻENTAL

Przez ostatnie dni w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Rożentalu tematem przewodnim zajęć była ekologia. 
Dzieci były najbardziej zainteresowane projektowaniem ubrań z wykorzystaniem worków na śmieci, rolek po papierze toaletowym, nakrętek i innych odpadów wtórnych. Zajęcia te bardzo się podobały dlatego przez kolejne dni powstawały coraz to inne i pomysłowe projekty. Zorganizowano pokaz mody przy muzyce, było nawet profesjonalne jury, w którego role wcieliła się młodzież ze starszej grupy. Głównymi kryteriami oceny była kreatywność i pomysłowość autora.
Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że z ekologią można żyć w zgodzie. Poprzez zabawę dzieci utrwalały sobie w jaki sposób należy segregować śmieci, a pojęcie recyklingu nie jest już obce uczestnikom zajęć.

MORTĘGI

W Grupie Zabawowej w Mortęgach realizowano projekt „Środki transportu”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań dzieci, poszerzenie ich wiedzy na temat samochodów, przygotowanie ich do samodzielnego poszukiwania i gromadzenia informacji.
Temat dotyczący środków transportu pojawił się nieprzypadkowo – dzieci bardzo często bawią się samochodami (zarówno chłopcy jak i dziewczynki). Maluchy są wesołe, ciekawe świata i bardzo pomysłowe. Chętnie rysują, lepią z plasteliny auta, oglądają książki o motoryzacji, poza tym zadają wiele pytań i często opowiadają o różnych sytuacjach z ich życia codziennego z udziałem samochodów. 
Projekt wyposażył dzieci w wiedzę motoryzacyjną, rozwinął ich sprawność manualną, twórcze myślenie, wypowiadanie się, zadawanie pytań, słuchanie oraz zapamiętywanie. W ostatnim czasie
dzieci oprócz wiedzy o samochodach, poznały także sztukę kompromisu i współdziałania.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages